Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Rocznica Poświęcenia Kościoła, 29.10.2017 r.

Nabożeństwo różańcowe jutro i we wtorek o 15.30. Msza święta o 16.00.

Spowiedź przed Wszystkimi Świętymi jutro od godz. 14.00 do 16.00.

W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte przed południem o 8.30 i o 10.30. Po południu o godz. 14.00 Msza święta z nieszporami i procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych. Na cmentarzu ministranci będą zbierać ofiary na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie. Proszę druhów strażaków z OSP Sędziszowa o utrzymanie porządku i kierowanie ruchem.

Dzień Zaduszny, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w czwartek, 2 listopada. Główna Msza święta o 10.30 i procesja na cmentarz. Będą także Msze święte o 8.30 i po południu o 16.00.

Od 1 do 8 listopada możliwość zyskiwania odpustów za zmarłych, czyli darowania kary za grzechy. Warunki zyskania odpustu: komunia święta, modlitwa na cmentarzu, „Wierzę w Boga Ojca”, „Ojcze nasz”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Wypominki listopadowe i różaniec w dni powszednie o godz. 15.30. W niedzielę, 5 listopada, o godz. 14.00.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte o godz. 7.00 i o 16.00. Składka w I piątek na misje. Do chorych pojadę od godz. 8.30.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Agnieszka Bartoszek, Barbara Tabiś.

Z ofiar składanych zamiast kwiatów została zakupiona dmuchawa do liści oraz 8 komży dla ministrantów. Bóg zapłać za ofiary na tacę w kościele.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXIX Niedziela zwykła, 22.10.2017 r.

Dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny w Polsce. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę, przeznaczone na misje. W liturgii wspominamy: w środę św. Jana Pawła II, w sobotę św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30, przed Mszą świętą. W niedzielę różaniec o godz. 14.00.

Dekanalne spotkanie młodzieży w Korzennej, w piątek o godz. 19.30. Organizatorzy zapraszają.

Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa zaprasza na bezpłatne warsztaty: taneczne, wokalne, instrumentalne i koronki klockowej. Szczegóły na plakatach.

Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu cmentarza. W bocznej kaplicy są kartki na wypominki całoroczne i listopadowe. Wypominki roczne są czytane przed Mszą świętą w niedzielę o 8.30. Po południu przed Mszą św. są śpiewane Nieszpory ze wspomnieniem tych zmarłych. W ciągu roku, raz w miesiącu za wypominanych zmarłych w naszym kościele będę sprawował Mszę świętą w każdy Pierwszy piątek miesiąca.

Zakończyliśmy pracę przy chodniku procesyjnym. Dziękuję za pomoc w minionym tygodniu wyznaczonym rodzinom. Bóg zapłać.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za ofiary. Z tych 3 ostatnich miesięcy bieżącego roku będą przeznaczone na zapłacenie wykonanych prac przy chodniku.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w tygodniu, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Cieśla Urszula, Dziedzic Celina.

W przyszłą niedzielę zmiana czasu na zimowy z 3 na 2 w nocy. Za tydzień śpimy godzinę dłużej.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXVIII Niedziela zwykła, 15.10.2017 r.

W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Jadwigę Śląską, we wtorek św. Ignacego, w środę św. Łukasza, Dzień Służby Zdrowia, w piątek św. Jana Kantego, w sobotę bł. Jakuba Strzemię. Solenizantom bieżącego tygodnia i wszystkim Pracownikom Służby Zdrowia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Przyszła niedziela, to Światowy Dzień Misyjny. Składka za tydzień jest przeznaczona na misje. Bóg zapłać.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30 przed Mszą świętą. W niedzielę różaniec o 14.00.

Dzisiaj w całej Polsce zgodnie z uchwałą KEP odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy świętej i przystępujących do Komunii świętej.

Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu cmentarza. Są dwa kontenery, proszę osobno wrzucać liście. W bocznej kaplicy są kartki na wypominki całoroczne i listopadowe. Wypominki roczne są czytane przed Mszą świętą w niedzielę o 8.30. Po południu przed Mszą św. są śpiewane Nieszpory ze wspomnieniem tych zmarłych. W każdym miesiącu za wypominanych zmarłych w naszym kościele będę sprawował Mszę świętą w Pierwszy piątek miesiąca.

Trwają prace przy kościele. Dziękuję za pomoc w minionym tygodniu wyznaczonym rodzinom oraz Mariuszowi Barczykowi z Siedlisk, Pawłowi Kuligowi z Osiedla, Panu Kościelnemu, lektorom i ministrantom, którzy pomogli rozwieźć ziemię w sobotę. Na koniec bieżącego tygodnia, w sobotę, proszę o pomoc z rodziny Andrzeja Wiejaczka. Serdecznie dziękuję rodzinom z Siedlisk Osiedla za prace w ostatnim czasie.

Serdecznie dziękuję za dodatkowe ofiary: 1000 zł oraz dwie ofiary po 200 zł. Dziękuję także za składki gospodarcze z Grochowej.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Grażyna Marszał, Małgorzata Laskowska, Marta Juruś.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXVII Niedziela zwykła, 08.10.2017 r.

Dzisiaj Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Przy kościołach w naszej Ojczyźnie można złożyć ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – są to ofiary dla ubogiej studiującej młodzieży. Po południu procesja różańcowa o godz. 14.00.

W tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek bł. Wincentego Kadłubka, w piątek bł. Honorata Koźmińskiego, w sobotę Dzień Nauczyciela. Solenizantom bieżącego tygodnia i pracownikom oświaty najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30 przed Mszą świętą. W sobotę, 14 października, różaniec z udziałem młodzieży i Redemptorystów z Tuchowa. Serdecznie zapraszam.

Dziękuję za złożoną makulaturę, z czego dochód będzie przeznaczony na budowę studni w Ugandzie. Gdyby ktoś jeszcze chciał przywieźć można w tym tygodniu złożyć makulaturę w budynku gospodarczym. Bóg zapłać.

W tygodniu trwały prace przy chodniku procesyjnym wokół kościoła. Został także zaimpregnowany mur. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych wyznaczonym rodzinom z Osiedla. Na koniec bieżącego tygodnia proszę o pomoc z rodzin: w piątek: Józef Konewski i Marian Nabożny oraz w sobotę: Roman Tabiś i Arkadiusz Gomulak.

Serdecznie dziękuję za dodatkową ofiarę 400 zł. Bóg zapłać także za ofiary na tacę w kościele.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Kasprzyk Grażyna, Jamrozy Krystyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXVI Niedziela zwykła, 01.10.2017 r.

W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustynę Kowalską, w sobotę liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej. Solenizantom bieżącego tygodnia życzenia Bożego błogosławieństwa.

Za tydzień, jeżeli będzie sprzyjająca pogoda, w związku ze wspomnieniem NMP Różańcowej procesja z różańcem wokół kościoła o godz. 14.00.

W sobotę w Polsce będzie prowadzona inicjatywa „Różaniec do granic”. Przy granicy naszej Ojczyzny w wyznaczonych kościołach stacyjnych będzie Msza święta i różaniec w intencji naszej Ojczyzny i świata.

W niedzielę 8 października Dzień Papieski w naszej Ojczyźnie. Hasło Dnia: „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Przy kościołach będzie można złożyć ofiarę do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, pieniądze są przeznaczone na stypendia dla zdolnej ubogiej młodzieży. Jest to także dzień w którym odbywa się Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku będzie w Grybowie.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30 przed Mszą świętą. W niedzielę różaniec o 14.00.

W środę po Mszy świętej spotkanie ministrantów. W piątek po Mszy świętej spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców, są to uczniowie klasy VI i VII SP z Sędziszowej.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte będą o 7.00 rano i o 17.00 po południu. Składka w I piątek na misje. Spowiedź codziennie przed mszą świętą. Wizyta u chorych w I piątek od godz. 8.30 rano.

Wydział Misyjny naszej Diecezji organizuje zbiórkę makulatury, z czego dochód będzie przeznaczony na budowę studni w Ugandzie. Nasza wspólnota weźmie udział w tej zbiórce. Proszę w ciągu tygodnia, kto może i ma, przywieźć i złożyć makulaturę w budynku gospodarczym. Potem zostanie zabrana do Tarnowa.

Dziękuję za prace w minionym tygodniu przy chodniku procesyjnym z rodzin: Kazimierz Solarz i Jerzy Tkacz. Pod koniec tygodnia do prac porządkowych proszę o pomoc z rodzin, w piątek: Robert Szczepanek i Lucyna Wiejaczka i w sobotę: Jerzy Bajorski i Piotr Gerlak. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Wantuch Agata, Wantuch Barbara, Stec Genowefa.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny”. Gazety są w bocznej kaplicy. 

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163617