Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Świętej Rodziny, 31.12.2017 r.

Dzisiaj święto Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Nowy Rok. Msze święte jak w niedzielę o godz. 8.30 i 14.30. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte o godz. 7.00 i o 16.00. Składka w I piątek na misje. Do chorych pojedziemy od godz. 8.30.

W sobotę Objawienie Pańskie. Święto Trzech Króli. Msze święte przed południem o godz. 8.30 i 10.30. Poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy, którą wypisujemy znak błogosławieństwa Chrystusa dla domu i rodziny. C + M + B  2018 /Christus Mansionem Benedicat / Niech Chrystus błogosławi ten dom/. Jest to Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na misje. W święto Trzech Króli będą także 2 msze święte po południu o godz. 14.00 Msza święta ślubna i o 15.00 Msza święta z chrztem św.

Serdecznie dziękuję za przyjęcie kolędników misyjnych w II dzień świat i za ofiary złożone na misje. Dzieci zebrały 2700 złotych /w ubiegłym roku 2550 złotych/. Dziękuję nauczycielom ze SP z Sędziszowej i rodzicom za przygotowanie strojów i opiekę nad dziećmi w czasie kolędowania.

Serdecznie dziękuję za dodatkową ofiarę 500 zł na potrzeby naszego kościoła rodzinie z Sędziszowej. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień, w piątek proszę do sprzątania rodziny: Orłowska Bogusława, Sarkowicz Halina, Orłowski Andrzej.

Orkiestra Dęta zaprasza na koncert kolędowo-noworoczny, który odbędzie się 7 stycznia o godz. 15.00 w szkole w Siedliskach.

Duszpasterskie odwiedziny kolędowe.

Wtorek, 2 stycznia, od godz. 15.00 – Siedliska Łonie, od rodziny Janusza Górskiego w stronę cmentarza.

Czwartek, 4 stycznia, od godz. 15.00 – Siedliska Wieś, od rodziny Synowiec do rodziny Bogusz.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Święto św. Szczepana, 26.12.2017 r.

Dzisiaj II dzień świat Bożego Narodzenia, św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte o 8.30; 10.30 i 14.30. W czasie Mszy świętych poświęcenie owsa. Bóg zapłać za ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Dzisiaj rodziny należące do Rektoratu odwiedzą dzieci i młodzież z kolędą misyjną. Rozesłanie kolędników o 10.30.

Dziękuję bardzo za dobre przeżywanie świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za ofiary na różne cele składane przy okazji świąt w kościołach. Dziękuję także za indywidualną ofiarę 300 zł z Siedlisk na prace przy naszym kościele.

Duszpasterskie odwiedziny kolędowe.

Środa, 27 XII, od godz. 8.00 – Sędziszowa Zawodzie – od rodziny Jamrozy Dariusza w stronę Ligęzów do rodziny Wróbel.

Czwartek, 28 XII, od godz. 8.00 – Sędziszowa Zawodzie – od Andrzeja Skórskiego do rodziny Kopiec.

Piątek, 29 XII, od godz. 8.00 – Sędziszowa – od Pławnej, od rodziny Jamrozy do rodziny Ciesielskich.

Sobota, 30 XII, od godz. 8.00 – Sędziszowa – od Pławnej cz. 2, od rodziny Ligęzów do rodziny Hadałów.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela Adwentu, 24.12.2017 r.

Dzisiaj IV niedziela Adwentu. Wieczorem wigilia w naszych rodzinnych domach. Zachęcam do zachowania zwyczajów bożonarodzeniowych, jak łamanie się opłatkiem, życzenia, wspólna modlitwa, śpiew kolęd. Pasterka w kościele św. Mikołaja o godz. 22.30, w kościele św. Piotra i Pawła o północy. Składka w czasie pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

W święta, w I i II dzień świąt msze święte o godz.: 8.30, 10.30, 14.30.

W II dzień świat Bożego Narodzenia, we wtorek św. Szczepana, w czasie Mszy świętych poświęcenie owsa. Składka w II dzień świąt przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. W czasie Mszy świętej o 10.30 będzie miało miejsce rozesłanie kolędników misyjnych. Dzieci i młodzież odwiedzą rodziny należące do Rektoratu z kolędą i modlitwą za misje. Będą miały specjalne obrazki misyjne. Będą dwie grupy w Sędziszowej i dwie w Siedliskach. Ofiary, które zostaną zebrane przekażemy na misje. Proszę o serdeczne przyjęcie kolędników.

W środę po świętach wspomnienie św. Jana i poświęcenie wina, a w czwartek wspomnienie świętych Młodzianków Męczenników.

W przyszłą niedzielę zakończenie „starego roku”. Msze święte o godz. 8.30 i po południu Nieszpory i Msza święta o 14.30. W czasie Mszy świętych podsumowanie działalności Rektoratu w 2017 r.

Dziękuję za przygotowanie wystroju kościoła na święta Bożego Narodzenia, za urządzenie szopki i choinek. Bóg zapłać za ofiarowanie choinek do kościoła, dziękuję P. Kościelnemu i tym, którzy przygotowali nasz kościół na święta. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za kwiaty.  Do sprzątania w przyszłym tygodniu proszę: Wojna Anna, Domin Joanna.

Dziękuję także za złożone w kościele trwałe produkty spożywcze. Młodzież przekazała te świąteczne paczki potrzebującym rodzinom.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. W tygodniku obrzęd modlitwy rozpoczynającej wigilię w rodzinie. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Adwentu, 17.12.2017 r.

Dzisiaj III niedziela Adwentu. Dzień Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. W tygodniu rano o godz. 6.50 roraty z udziałem dzieci z lampionami, w środę i w czwartek o godz. 16.00. Trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus.

W czwartek spowiedź święta: w kościele św. Piotra i Pawła od 8.30 do 17.00. Po południu od 14.00 w kościele św. Mikołaja. Po spowiedzi Roraty o godz. 16.00.

W piątek od godz. 8.30 pojedziemy do chorych przed świętami.

W następną niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte będą o godz. 8.30, 10.30 i Pasterka o godz. 22.30. W kościele parafialnym Pasterka o północy. Składka w czasie pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W święta, w I i II dzień świąt msze święte o godz.: 8.30, 10.30, 14.30.

W budynku gospodarczym można zakupić kartki, ozdoby świąteczne i domowe ciasto. Dochód jest przeznaczony na pomoc w leczeniu dla Tomasza. Bóg zapłać rodzicom, nauczycielom i dzieciom ze SP z Sędziszowej za zorganizowanie kiermaszu.

Dziękuję za serdeczne przyjęcie P. Kościelnego z opłatkami i za złożone ofiary za Jego pracę przy kościele. Można jeszcze w zakrystii zakupić świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Cena świecy 5 złotych. Jest to pomoc dla dzieci.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud. Bóg zapłać za Wasze ofiary w ciągu całego roku na wykonywane prace. Na zakończenie roku przedstawię sprawozdanie. W przyszłym roku mamy nadzieję na otrzymanie dofinansowania na odnowienie ołtarza Matki Bożej Bolesnej. Został przygotowany wniosek i złożony w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie i w Ministerstwie Kultury w Warszawie.

Do środy w naszym kościele, w bocznej kaplicy jest wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Bardzo proszę o gest dobrych serc.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i złożoną przy tej okazji ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny z Grochowej: Rembisz Danuta, Chmura Iwona, Migacz Marta, Sowa Aneta. W czasie sprzątania w sobotę proszę o pomoc w przygotowaniu wystroju Bożonarodzeniowego w kościele.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela Adwentu, 10.12.2017 r.

Dzisiaj II niedziela Adwentu. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

W liturgii wspominamy, w środę św. Łucję, dzień modlitw za ofiary stanu wojennego i w czwartek św. Jana od Krzyża. W sobotę rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus. Solenizantom najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

Roraty z udziałem dzieci z lampionami, o godz. 6.50 rano, w środę o godz. 16.00. W tym roku uczymy się od św. Józefa wiary w oczekiwaniu na Zbawiciela. Serdecznie zapraszam.

W zakrystii można zakupić świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Cena świecy 5 złotych. Jest to Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

W bocznej kaplicy jest wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze dla potrzebujących rodzin. Zebrane dary młodzież Rektoratu przekaże rodzinom przed świętami. Bardzo proszę o gest dobrych serc.

Przy kościele można zakupić kartki i ozdoby świąteczne przygotowane przez dzieci i nauczycieli ze SP z Sędziszowej. Dochód jest przeznaczony na pomoc w leczeniu dla Tomasza. Bóg zapłać.

W tygodniu zostały założone wrota do głównej bramy. Bóg zapłać za dwie dodatkowe ofiary po 200 złotych na trwające prace.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Chmura Izabela, Synowiec Bogusława, Smoszna Natalia.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163617