Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXVII Niedziela zwykła, 08.10.2017 r.

Dzisiaj Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Przy kościołach w naszej Ojczyźnie można złożyć ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – są to ofiary dla ubogiej studiującej młodzieży. Po południu procesja różańcowa o godz. 14.00.

W tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek bł. Wincentego Kadłubka, w piątek bł. Honorata Koźmińskiego, w sobotę Dzień Nauczyciela. Solenizantom bieżącego tygodnia i pracownikom oświaty najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30 przed Mszą świętą. W sobotę, 14 października, różaniec z udziałem młodzieży i Redemptorystów z Tuchowa. Serdecznie zapraszam.

Dziękuję za złożoną makulaturę, z czego dochód będzie przeznaczony na budowę studni w Ugandzie. Gdyby ktoś jeszcze chciał przywieźć można w tym tygodniu złożyć makulaturę w budynku gospodarczym. Bóg zapłać.

W tygodniu trwały prace przy chodniku procesyjnym wokół kościoła. Został także zaimpregnowany mur. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych wyznaczonym rodzinom z Osiedla. Na koniec bieżącego tygodnia proszę o pomoc z rodzin: w piątek: Józef Konewski i Marian Nabożny oraz w sobotę: Roman Tabiś i Arkadiusz Gomulak.

Serdecznie dziękuję za dodatkową ofiarę 400 zł. Bóg zapłać także za ofiary na tacę w kościele.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Kasprzyk Grażyna, Jamrozy Krystyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXVI Niedziela zwykła, 01.10.2017 r.

W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustynę Kowalską, w sobotę liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej. Solenizantom bieżącego tygodnia życzenia Bożego błogosławieństwa.

Za tydzień, jeżeli będzie sprzyjająca pogoda, w związku ze wspomnieniem NMP Różańcowej procesja z różańcem wokół kościoła o godz. 14.00.

W sobotę w Polsce będzie prowadzona inicjatywa „Różaniec do granic”. Przy granicy naszej Ojczyzny w wyznaczonych kościołach stacyjnych będzie Msza święta i różaniec w intencji naszej Ojczyzny i świata.

W niedzielę 8 października Dzień Papieski w naszej Ojczyźnie. Hasło Dnia: „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Przy kościołach będzie można złożyć ofiarę do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, pieniądze są przeznaczone na stypendia dla zdolnej ubogiej młodzieży. Jest to także dzień w którym odbywa się Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku będzie w Grybowie.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30 przed Mszą świętą. W niedzielę różaniec o 14.00.

W środę po Mszy świętej spotkanie ministrantów. W piątek po Mszy świętej spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców, są to uczniowie klasy VI i VII SP z Sędziszowej.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte będą o 7.00 rano i o 17.00 po południu. Składka w I piątek na misje. Spowiedź codziennie przed mszą świętą. Wizyta u chorych w I piątek od godz. 8.30 rano.

Wydział Misyjny naszej Diecezji organizuje zbiórkę makulatury, z czego dochód będzie przeznaczony na budowę studni w Ugandzie. Nasza wspólnota weźmie udział w tej zbiórce. Proszę w ciągu tygodnia, kto może i ma, przywieźć i złożyć makulaturę w budynku gospodarczym. Potem zostanie zabrana do Tarnowa.

Dziękuję za prace w minionym tygodniu przy chodniku procesyjnym z rodzin: Kazimierz Solarz i Jerzy Tkacz. Pod koniec tygodnia do prac porządkowych proszę o pomoc z rodzin, w piątek: Robert Szczepanek i Lucyna Wiejaczka i w sobotę: Jerzy Bajorski i Piotr Gerlak. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Wantuch Agata, Wantuch Barbara, Stec Genowefa.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny”. Gazety są w bocznej kaplicy. 

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXV Niedziela zwykła, 24.09.2017 r.

Dzisiaj Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. W liturgii wspominamy: w środę św. Wincentego a Paulo, w czwartek św. Wacława, w piątek świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę św. Hieronima. Księdzu Proboszczowi Władysławowi Skoczniowi z racji imienin najlepsze życzenia i wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 rozpoczniemy nabożeństwo różańcowe. Msza święta o godz. 14.30.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych na remont kościoła św. Mikołaja. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za ofiary.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Bartoszek Antoni, Janusz Lucyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXIV Niedziela zwykła, 17.09.2017 r.

Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tygodniu, w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Stanisława Kostkę, w czwartek św. Mateusza, w sobotę św. Ojca Pio. Za tydzień w niedzielę dzień Modlitw o Trzeźwość. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

Dzisiaj przy kościołach można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary.

Trwają prace przy chodniku procesyjnym wokół kościoła oraz przy garażu obok plebani. Bóg zapłać za składane ofiary, indywidualne i na tacę w kościele.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Ciepielowska Barbara, Cisoń Dorota.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Dzięki katolickiej prasie z natłoku różnych informacji możemy wyłowić te najważniejsze. Jest także „Promyczek Dobra” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXIII Niedziela zwykła, 10.09.2017 r.

W liturgii wspominamy: w środę św. Jana Chryzostoma, w czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie NMP Bolesnej, w sobotę św. Męczenników Korneliusza i Cypriana. Za tydzień w niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Solenizantom bieżącego tygodnia życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

W czwartek, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego Msza święta rano w kościele o godz. 7.00. Po południu Droga Krzyżowa i Msza święta będzie na Golgocie w Sędziszowej na Zawodziu. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 16.30 Drogą Krzyżową i później będzie Msza święta przy Krzyżu. Serdecznie zapraszam.

Za tydzień przy kościołach można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Trwają prace przy chodniku procesyjnym wokół kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary, indywidualne i na tacę w kościele. Dziękuję za 2000 zł od rodziny zmarłego Jana Czop. Bóg zapłać.

W zakrystii można kupić tradycyjny „Kalendarz Rolników” na Nowy Rok 2018. Cena 25 zł.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Banaś Andrzelika, Wacławik Wioletta.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
148905