Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXII Niedziela zwykła, 02.09.2018 r.

Po Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.

Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. w intencji nauczycieli, uczniów i rodziców ze SP z Sędziszowej o godz. 8.00.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

W tygodniu Pierwszy piątek miesiąca. Dwie Msze święte o 7.00 rano i o 17.00 po południu. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Odwiedziny u chorych od godz. 8.30. Po Mszy świętej wieczorem spotkanie Młodzieżowej Grupy Apostolskiej w kościele. Serdecznie zapraszam.

W sobotę Uroczystość Narodzenia NMP, Matki Bożej Siewnej, Głównej Patronki Diecezji. Msze święte o godz. 8.30, o 14.00 – msza święta ślubna i o 17.00. W czasie Mszy świętej poświęcenie ziarna siewnego.

W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 będzie Msza święta za zmarłego Ks. Jana Reca w 24 rocznicę śmierci z udziałem parafian z Tarnowa z Mościc. Serdecznie zapraszam.

Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszego kościoła i na renowację ołtarza Matki Bożej Bolesnej. Dziękuję nowożeńcom Justynie i Marcinowi Baran za 1000 zł, rodzinie z Sędziszowej także za 1000 zł oraz za dwie ofiary po 500 zł od rodziny z Przygórza i z Kobylanki. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny nowożeńców, którzy przyjmą sakrament małżeństwa w najbliższą sobotę.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i „Mały Gość Niedzielny”. Gazety są w bocznej kaplicy.

W najbliższym tygodniu Msze św. w dni powszednie: w środę i piątek o godz. 17.00, w pozostałe dni o godz. 7.00 rano.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość NMP Częstochowskiej, 26.08.2018 r.

W tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek wspomnienie św. Moniki, we wtorek św. Augustyna, w środę męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Ostatni tydzień wakacji, dzieciom, nauczycielom oraz solenizantom bieżącego tygodnia, mającym imieniny, urodziny, jubileusze, najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za złożony dar.

Bóg zapłać  wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają kościół św. Mikołaja. Dziękuję za dwie ofiary po 1000 zł z Sędziszowej i z Pławnej.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Nowożeńcom dziękuje za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Wantuch Agata, Wantuch Barbara, Stec Genowefa.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i czasopisma misyjne. Gazety są w bocznej kaplicy.

W najbliższym tygodniu Msze św. w dni powszednie: w środę o 17.00, w pozostałe dni o godz. 7.00 rano.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XX Niedziela zwykła, 19.08.2018 r.

W tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Bernarda, we wtorek św. Piusa X, papieża, w środę NMP Królowej, w piątek św. Bartłomieja, w przyszłą niedzielę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

Zakończona została praca przy alejce za murem na cmentarzu. Koszty prac ponosi Parafia i Rektorat. W tygodniu przekaże Ks. Proboszczowi 10000 zł, tj. ¼ kosztów. Bóg zapłać za dodatkową ofiarę 100 zł na pracę przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej.

Na renowację ołtarza Matki Bożej Bolesnej otrzymaliśmy dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Warszawy 40000 zł, z Urzędu Gminy Bobowa 17500 zł i z Urzędu Marszałkowskiego z Krakowa 15000 zł. Otrzymaliśmy także dotację ze Starostwa Powiatowego z Gorlic 3800 zł na renowację chrzcielnicy. Wszystkim odpowiedzialnym za przyznanie dotacji składamy serdeczne podziękowania. Pozostałe koszty prac przy ołtarzu i chrzcielnicy to wkład naszych ofiar, za które bardzo dziękuję ofiarodawcom.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Bartoszek Antoni, Janusz Lucyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i czasopisma misyjne. Gazety są w bocznej kaplicy.

W najbliższym tygodniu Msze św. w dni powszednie: w środę o 17.00, w pozostałe dni o godz. 7.00 rano.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XIX Niedziela zwykła, 12.08.2018 r.

W tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Maksymiliana Marię Kolbego, w środę 15 sierpnia, obowiązkowe święto, Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w piątek wspomnienie św. Jacka. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msze święte o godz. 8.30, 14.30 i msza święta ślubna o 15.30. Na porannej Mszy świętej dożynki rolników z Sędziszowej. Poświęcenie ziół i wieńca dożynkowego. Gminne dożynki w przyszłą niedzielę w Siedliskach.

W piątek rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Pamiętajmy w modlitwach o pielgrzymach.

Serdecznie dziękuję za dzisiejszą składkę na tacę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Trwają prace przy naszym kościele. Zostały wykonane schody koło budynku gospodarczego. Koszt materiałów i prac przy schodach to 5000 złotych. Schody zostaną jeszcze zaimpregnowane. Zostanie także obłożony kamieniem mur oporowy za dzwonnicą. Na głównej bramie został zamontowany żeliwny krzyż. Koszt krzyża to 1000 złotych. Uporządkowane zostało także wejście przy głównej bramie.

Bóg zapłać za ofiary na renowację ołtarza Matki Bożej Bolesnej. Dziękuję rodzinie z Grochowej za dodatkową ofiarę 500 zł.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Ciepielowska Barbara, Cisoń Dorota.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela”. Gazety są w bocznej kaplicy.

W najbliższym tygodniu Msze św. w dni powszednie: w sobotę o 17.00, w pozostałe dni o godz. 7.00 rano.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XVIII Niedziela zwykła, 05.08.2018 r.

Dziękuję Ks. Biskupowi Andrzejowi Jeżowi, Pasterzowi Diecezji Tarnowskiej za przewodniczenie modlitwie w naszej wspólnocie. Dziękuję kapłanom i zaproszonym Gościom za obecność. Bóg zapłać Druhom Strażakom z pocztem sztandarowym z Sędziszowej i służbie liturgicznej. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę. Dzięki wam ten kościół żyje na chwałę Bogu i pożytek obecnych i przyszłych pokoleń.

Serdecznie dziękuję za dzisiejszą składkę na tacę na cele diecezjalne.

W tygodniu w liturgii wspominamy: jutro święto Przemienienia Pańskiego, w środę św. Dominika, w czwartek św. Teresę Benedyktę od Krzyża, w piątek św. Wawrzyńca, w sobotę św. Klarę. Solenizantom bieżącego tygodnia i przebywającym na wakacjach najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Serdecznie zapraszam.

W następną niedzielę składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Bóg zapłać za ofiary na renowację ołtarza Matki Bożej Bolesnej. Dziękuję rodzinom: z Krakowa za 300 zł, z Grochowej 500 zł i za 2 dodatkowe ofiary z Sędziszowej: 500 i 100 zł. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, porządek wokół kościoła i plebani oraz za złożoną ofiarę na kwiaty. 

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela”. Gazety są w bocznej kaplicy.

W najbliższym tygodniu Msze święte w poniedziałek i środę o godz. 17.00; w sobotę o godz. 16.00, w pozostałe dni o godz. 7.00 rano.

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
35334