Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, V Niedziela zwykła, 04.02.2018 r.

Dzisiaj po Mszy świętej i Adoracji Najświętszego Sakramentu zmiana tajemnic różańcowych.

Jutro wspomnienie św. Agaty, poświęcenie wody i chleba, we wtorek św. Pawła Miki i Towarzyszy, w sobotę św. Scholastyki. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Chorego i nabożeństwo czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i zbierających składki gospodarcze odbędzie się we wtorek o godz. 17.00 na plebanii. Serdecznie zapraszam.

W środę o 16.00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła.

Trwają zapisy w diecezji na Światowy Dzień Młodzieży w Panamie, które odbędą się w styczniu 2019 roku. Do 23 lutego trzeba zgłosić chęć udziału i wpłacić zaliczkę 2000 zł. Całkowity koszt wyjazdu to 8500 zł.

Spotkanie Młodzieży z dekanatu w Jankowej 10 lutego, w sobotę o godz. 18.00. Będzie modlitwa w kościele i wspólna zabawa w Domu Kultury.

Dziękuję za ofiary dla naszego kościoła. Bóg zapłać za dodatkową ofiarę 400 zł od Józefa Wojna i rodziny Mucha z Przygórza.

Bóg zapłać tym, którzy pomogli uporządkować dekoracje świąteczne i wystrój bożonarodzeniowy. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Gąsior Krystyna, Bajorska Lucyna, Ligęza Małgorzata.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra”, prasa misyjna i nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela zwykła, 28.01.2018 r.

W liturgii w tygodniu wspominamy, w środę św. Jana Bosko. W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za siostry zakonne, zwłaszcza pochodzące z naszych rodzin. Msze święte o 8.30 i o 16.00, w czasie Mszy świętych poświęcenie gromnic. Ofiary z tego dnia są przeznaczone na zakony klauzurowe. W sobotę wspomnienie św. Błażeja, błogosławieństwo gardła i poświęcenie owoców. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

W środę o 16.00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła.

W święto Matki Bożej Gromnicznej wypada I piątek miesiąca. Do chorych pojedziemy po Mszy świętej od godz. 9.30. Możliwość spowiedzi jest codziennie przed Mszą świętą. Dzieci zapraszam do spowiedzi w środę o godz. 15.30 przed świętem Matki Bożej Gromnicznej.

W piątek kończy się okres Bożego Narodzenia. Wielki Post rozpocznie się w tym roku 14 lutego. 40-godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem będzie w naszym kościele przez 3 dni bezpośrednio poprzedzające Środę Popielcową.

W piątek po Mszy świętej o 16.00 spotkanie w kościele kandydatów do sakramentu bierzmowania, uczniów klas VI i VII ze SP z Sędziszowej. Na spotkanie zapraszam także rodziców.

Serdecznie dziękuję za dodatkową ofiarę 10 000 zł od Rodzin z Rektoratu na prace w naszym kościele. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Iwaniec Zdzisława, Truchan Urszula.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela zwykła, 21.01.2018 r.

Dzisiaj Dzień Babci, jutro Dzień Dziadka. W tygodniu, w liturgii wspominamy, w środę św. Franciszka Salezego, w czwartek Nawrócenie św. Pawła, w piątek św. Tymoteusza i Tytusa. Seniorom i Solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

W środę o 16.00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych na remont kościoła św. Mikołaja. Będziemy kontynuować składki jak dotychczas po 30 zł. To nasz wkład w piękno świątyni, która jest naszą chlubą i radością. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za ofiary.

Na porządkowanie cmentarza w tym roku zostaje utrzymana składka w wysokości 30 zł na cały rok. Można ją przekazać przy składkach gospodarczych lub przy podatkach.

Dziękuję za założoną dodatkową ofiarę dla kościoła 500 zł z Siedlisk.

Pani Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Sędziszowej serdecznie  zapraszają Seniorów na uroczyste spotkanie, które odbędzie się w szkole jutro o godz. 13.00.

W piątek w Wilczyskach dekanalne spotkanie młodzieży o godz. 19.00. Zapraszamy młodzież na wspólne kolędowanie.

W przyszłą niedzielę, na porannej Mszy świętej będziemy gościć uczniów ze Szkoły Muzycznej z Bobowej. Koncert kolęd i pastorałek zespołu wokalno – instrumentalnego rozpocznie się już przed Mszą świętą o godz. 8.10. Serdecznie zapraszam.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży. Gazety są w bocznej kaplicy.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną przy tej okazji ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Skórska Alina, Górowski Mateusz, Górowska Magdalena.  

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela zwykła, 14.01.2018 r.

Dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W liturgii, w środę wspomnienie św. Antoniego, opata; od czwartku Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan; w piątek wspomnienie św. Józefa Pelczara, biskupa. W przyszłą niedzielę Dzień Babci. Solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

W środę o godz. 16.00 Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Serdecznie zapraszam. Po Mszy świętej spotkanie ministrantów. Podsumowanie służby liturgicznej w minionym roku.

Zakończyłem duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Dziękuję za bardzo serdeczne przyjęcie. Dziękuję za ofiary złożone przy tej okazji, było to 9000 zł. Część ofiar zostanie wykorzystana na prace przy garażu, obok plebani. Błogosławieństwo kolędowe, które zostało w waszych domach i w waszych rodzinach niech pozostanie przez cały rok.

Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na ubezpieczenie kościoła.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Mucha Bernadeta, Turska Anna.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Chrztu Pańskiego, 07.01.2018 r.

Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego. Odnawiamy przyrzeczenia chrztu. Za chwilę zmiana tajemnic różańcowych.

Orkiestra Dęta zaprasza na koncert kolędowo-noworoczny, który odbędzie się dzisiaj, 7 stycznia o godz. 15.00 w szkole w Siedliskach.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

W sobotę 13 stycznia, od godz. 9.00 młodzież Rektoratu odwiedzi z kolędą nasze domy i zebrane ofiary przeznaczą na leczenie dla Tomasza. To piękny gest solidarności. Proszę o przyjęcie naszych młodych kolędników.

Do końca stycznia trzeba ubezpieczyć kościół, ołtarze, wyposażenie kościoła, plebanię, dzwonnicę. W związku z tym w przyszłą niedzielę składka u nas w kościele będzie przeznaczona na ubezpieczenie. Serdecznie dziękuję za zrozumienie tych potrzeb i za ofiarność.

Bóg zapłać za ofiary składane na prace, które podejmiemy w bieżącym roku w naszym kościele. Serdecznie dziękuję za 1000 zł rodzinie z Sędziszowej, 100 zł z Siedlisk i ofiary składane na tacę w kościele.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Kopacz Maria, Kopacz Krystyna, Kopacz Agnieszka.

Duszpasterskie odwiedziny kolędowe.

Poniedziałek, 8 stycznia, od godz. 15.00 – Siedliska Osiedle, mieszkańcy Nowego Bloku, od rodziny Koszyk do rodziny Deć /2 klatki/.

Wtorek, 9 stycznia, od godz. 15.00 – Siedliska Osiedle, mieszkańcy Nowego Bloku, od rodziny Konewski do rodziny Kulig /2 klatki/.

Czwartek, 11 stycznia, od godz. 15.00 – Siedliska Osiedle, od Torów od Pani Malec, Stary Blok, P. Job i przy kościele.

Piątek, 12 stycznia, od godz. 15.00 – Siedliska Grochowa

Sobota, 13 stycznia, od godz. 9.00 – Siedliska Przygórze, od rodziny Wojna w stronę kościoła św. Mikołaja.

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163617