Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela Wielkiego Postu, 11.03.2018 r.

Dzisiaj IV niedziela Wielkiego Postu. Niedziela „Laetare” /radować się/. Wyrażamy radość z obfitości darów nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii. Słyszymy zachętę, aby radość czerpać od Chrystusa, bo już niedługo będziemy przeżywać radość wielkanocną.

W środę msza święta i nowenna o 16.00 ku czci Matki Bożej Bolesnej.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.00. Potem Msza święta. Droga Krzyżowa także w niedzielę po Mszy świętej o 8.30.

Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedziele z kazaniem pasyjnym. Potem Msza święta. Za tydzień na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za ofiary Bóg zapłać.

Od przyszłej niedzieli do Wielkiej Środy w bocznej kaplicy będzie wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Bóg zapłać za dar serca.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Konewska Bogusława, Nabożny Anna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

W piątek, w naszym kościele był pogrzeb śp. † Michaliny Wróbel, lat 92, z Sędziszowej. Pamiętajmy o zmarłych w naszych modlitwach.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Wielkiego Postu, 04.03.2018 r.

Rozpoczęliśmy 3 tydzień Wielkiego Postu.

W środę msza święta i nowenna o 16.00 ku czci Matki Bożej Bolesnej.

W piątek spotkanie uczniów klas VII i VI ze SP z Sędziszowej w ramach przygotowania do bierzmowania. Zapraszam na spotkanie rodziców. Droga Krzyżowa o godz. 16.00. Potem Msza święta. Droga Krzyżowa także w niedzielę po porannej Mszy świętej o 8.30.

Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedzielę z kazaniem pasyjnym. Potem Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy.

Są jeszcze w zakrystii przygotowane przez Caritas paschaliki świąteczne. Można kupić po Mszy świętej, cena 5 złotych. Paschaliki można zapalić w domu lub na cmentarzu na grobie bliskich jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego.

W sobotę, 10 marca o godz. 19.00 w kościele św. Piotra i Pawła w Siedliskach czuwanie modlitewne i droga krzyżowa „Ślad Losu” z udziałem Redemptorystów z Tuchowa. Serdecznie zapraszamy.

Siostry ze Zgromadzenia św. Józefa z Tarnowa zapraszają młodzież na nocne czuwanie: „Jerycho Młodych”. Czuwanie odbędzie się w nocy z 10 na 11 marca.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Białobok Ewa, Tkacz Bożena, Tabiś Roman.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela Wielkiego Postu, 25.02.2018 r.

Rozpoczynamy 2 tydzień Wielkiego Postu. Przy kościołach można złożyć dar do puszek na fundusz dzieła pomocy misjom. Bóg zapłać.

W środę msza święta i nowenna o 16.00 ku czci Matki Bożej Bolesnej.

W czwartek wypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, walczących i cierpiących za wolną Polskę po II wojnie światowej.

W tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte o 7.00 rano i o 16.00. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Do chorych pojadę od 8.30. Okazja do spowiedzi jest codziennie przed Mszą świętą. Rano w pierwsze piątki są sprawowane Msze święte za wszystkich wypominanych zmarłych w kościele pw. św. Mikołaja. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00. Potem Msza święta. Droga Krzyżowa także w niedzielę po porannej Mszy świętej o godz. 8.30.

Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedzielę z kazaniem pasyjnym. Potem Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy.

Caritas Polska przygotowała paschaliki świąteczne. Można w zakrystii kupić po Mszy świętej, cena 5 złotych. Paschaliki można zapalić w domu lub na cmentarzu na grobie bliskich jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Deć Danuta, Michalik Władysława.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, I Niedziela Wielkiego Postu, 18.02.2018 r.

Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, czas łaski i zbawienia. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00. Potem Msza święta. Droga Krzyżowa także w niedzielę po porannej Mszy świętej o 8.30.

Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedzielę z kazaniem pasyjnym. Potem Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W środę msza święta i nowenna o 16.00 ku czci Matki Bożej Bolesnej. Msza święta przy ołtarzu Matki Bożej.

Za tydzień w II niedzielę Wielkiego Postu przy kościołach do puszek będą zbierane ofiary na ogólnopolski fundusz pomocy misjom „Ad Gentes”.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Zbieramy ofiary na odnowienie ołtarza Matki Bożej Bolesnej. Bóg zapłać zbierającym za trud i Wam za dar serca.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Wróbel Jolanta, Podobińska Justyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, VI Niedziela zwykła, 11.02.2018 r.

Dzisiaj 40-godzinne nabożeństwo. Po Komunii świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek i we wtorek modlitwę rozpoczniemy o godz. 15.30 Koronką do Miłosierdzia Bożego, będzie okazja do prywatnej modlitwy przy Najświętszym Sakramencie i do spowiedzi. Msza święta o godz. 16.00.

Dzisiaj także Światowy Dzień Chorego oraz rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość w naszych rodzinach.

Msze święte w Środę Popielcową o 8.30 i o 16.00. W czasie mszy św. posypanie głów popiołem, jako symbol podjęcia pokuty za grzechy. Składka zbierana w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki w ciągu dnia i abstynencja. Od Środy Popielcowej do niedzieli kwartalne dni o ducha pokuty.

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00. Potem Msza święta. Droga Krzyżowa także w niedzielę po porannej Mszy świętej o godz. 8.30.

Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30. Potem Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

Za tydzień w niedzielę składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Koszyk Maria, Wiejaczka Lucyna, Job Teresa.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra” dla dzieci i nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163617