Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXVII Niedziela zwykła, 07.10.2018 r.

Dzisiaj wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Po południu procesja różańcowa o godz. 14.00. Serdecznie zapraszam.

W przyszłą niedzielę Dzień Nauczyciela. Solenizantom bieżącego tygodnia i pracownikom oświaty najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Jest to Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Przy kościołach w naszej Ojczyźnie będzie można za tydzień złożyć ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – są to ofiary dla ubogiej studiującej młodzieży. Jest to także dzień w którym odbywa się Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku będzie w Tarnowie.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30 przed Mszą świętą. Serdecznie zapraszam.

W środę po Mszy świętej spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów.

Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w kościele.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Teresa Hadała, Anna Nowak.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i „Promyczek Dobra” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.

W najbliższym tygodniu Msze św. w dni powszednie: o godz. 17.00, po różańcu, w sobotę będzie także msza św. rano o godz. 7.00.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXVI Niedziela zwykła, 30.09.2018 r.

Dzisiaj Niedziela Synodalna i Dzień Modlitw o Trzeźwość w naszej Diecezji. W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, we wtorek św. Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. Faustynę Kowalską. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Jutro rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Różaniec codziennie w dni powszednie o 16.30 przed Mszą świętą. W niedzielę różaniec o 14.00.

Za tydzień, jeżeli będzie sprzyjająca pogoda, w związku ze wspomnieniem NMP Różańcowej procesja z różańcem wokół kościoła o godz. 14.00.

W środę w czasie nabożeństwa różańcowego poświęcę dzieciom z klasy III SP w Sędziszowej różańce jako pamiątki Pierwszej Komunii Świętej. W piątek po Mszy świętej spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców, są to uczniowie klasy VII i VIII SP z Sędziszowej oraz uczniowie klasy III Gimnazjum, którzy przygotowują się do Bierzmowania w naszym kościele.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte będą o 7.00 rano i o 17.00 po południu. Składka w I piątek na misje. Spowiedź codziennie przed mszą świętą. Wizyta u chorych w I piątek od godz. 8.00 rano.

Bóg zapłać za składane ofiary, indywidualne i na tacę w kościele. Dziękuję za 200 zł rodzinie z Siedlisk. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Agnieszka Bartoszek, Barbara Tabiś.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i czasopisma misyjne. Gazety są w bocznej kaplicy.

W najbliższym tygodniu Msze św. w dni powszednie: o godz. 17.00, po różańcu, w poniedziałek i piątek będzie także msza św. rano o godz. 7.00.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXV Niedziela zwykła, 23.09.2018 r.

W liturgii wspominamy: w czwartek św. Wincentego a Paulo, w piątek św. Wacława, w sobotę świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, Księdzu Proboszczowi Władysławowi Skoczniowi z racji imienin najlepsze życzenia i wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Po Mszy świętej spotkanie rodziców i dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej z Sędziszowej przed Pierwszą Komunią Świętą.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych na remont kościoła św. Mikołaja. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za ofiary.

Została odnowiona barokowa chrzcielnica. Przywrócono oryginalną kolorystykę z XVII wieku. Konserwatorski odbiór odbędzie się we wtorek o godz. 10.00. Koszt wykonanych prac to 8 tys. złotych.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Cieśla Urszula, Dziedzic Celina.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” i czasopisma misyjne. Gazety są w bocznej kaplicy.

W najbliższym tygodniu Msze św. w dni powszednie: w środę o 17.00, w pozostałe dni o godz. 7.00 rano.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXIV Niedziela zwykła, 16.09.2018 r.

Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tygodniu, w liturgii wspominamy: we wtorek św. Stanisława Kostkę, w piątek św. Mateusza. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Po Mszy świętej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego na plebani. Tematem spotkania jest: Wychowanie dzieci i młodzieży w rodzinie.

Dzisiaj przy kościołach można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary.

Bóg zapłać za składane ofiary, indywidualne i na tacę w kościele. Dziękuję za 500 zł Adamowi i Grażynie Urbankom z Jankowej, oraz za dwie ofiary rodzinom z Brzany 500 i 300 zł. Bóg zapłać.

W zakrystii można kupić tradycyjny „Kalendarz Rolników” na Nowy Rok 2019. Cena 25 zł.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Kasprzyk Grażyna, Jamrozy Krystyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i „Promyczek Dobra”. Gazety są w bocznej kaplicy.

W najbliższym tygodniu Msze św. w dni powszednie: w środę i sobotę o godz. 17.00, w pozostałe dni o godz. 7.00 rano.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXIII Niedziela zwykła, 09.09.2018 r.

W liturgii wspominamy: w czwartek św. Jana Chryzostoma, w piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę wspomnienie NMP Bolesnej. Za tydzień w niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Solenizantom bieżącego tygodnia życzenia Bożego błogosławieństwa.

W poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy świętej w naszym kościele. Od dzisiaj do środy wyjeżdżam na rekolekcje. W pilnych sprawach proszę zwracać się do Księży przy kościele parafialnym w Siedliskach.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

W piątek, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego Msza święta rano w kościele o godz. 7.00. Po południu Droga Krzyżowa i Msza święta będzie na Golgocie w Sędziszowej na Zawodziu. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 16.30 Drogą Krzyżową i później będzie Msza święta przy Krzyżu. Serdecznie zapraszam.

Za tydzień przy kościołach można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W minionym tygodniu została wymalowana dzwonnica. Trwają jeszcze prace przy kamiennym murze poniżej dzwonnicy. Bóg zapłać za składane ofiary, za składki gospodarcze, ofiary indywidualne i na tacę w kościele. Dziękuję za 1000 zł rodzinie z Siedlisk, nowożeńcom Anecie i Arkadiuszowi Grzegórzek za 1000 zł oraz za dodatkowe ofiary rodzinom z Sędziszowej 1000 zł, 200 i 100 zł. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, nowożeńcom za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Grażyna Marszał, Małgorzata Laskowska.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i „Promyczek Dobra”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
35334