Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Adwentu, 17.12.2017 r.

Dzisiaj III niedziela Adwentu. Dzień Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. W tygodniu rano o godz. 6.50 roraty z udziałem dzieci z lampionami, w środę i w czwartek o godz. 16.00. Trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus.

W czwartek spowiedź święta: w kościele św. Piotra i Pawła od 8.30 do 17.00. Po południu od 14.00 w kościele św. Mikołaja. Po spowiedzi Roraty o godz. 16.00.

W piątek od godz. 8.30 pojedziemy do chorych przed świętami.

W następną niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte będą o godz. 8.30, 10.30 i Pasterka o godz. 22.30. W kościele parafialnym Pasterka o północy. Składka w czasie pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W święta, w I i II dzień świąt msze święte o godz.: 8.30, 10.30, 14.30.

W budynku gospodarczym można zakupić kartki, ozdoby świąteczne i domowe ciasto. Dochód jest przeznaczony na pomoc w leczeniu dla Tomasza. Bóg zapłać rodzicom, nauczycielom i dzieciom ze SP z Sędziszowej za zorganizowanie kiermaszu.

Dziękuję za serdeczne przyjęcie P. Kościelnego z opłatkami i za złożone ofiary za Jego pracę przy kościele. Można jeszcze w zakrystii zakupić świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Cena świecy 5 złotych. Jest to pomoc dla dzieci.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud. Bóg zapłać za Wasze ofiary w ciągu całego roku na wykonywane prace. Na zakończenie roku przedstawię sprawozdanie. W przyszłym roku mamy nadzieję na otrzymanie dofinansowania na odnowienie ołtarza Matki Bożej Bolesnej. Został przygotowany wniosek i złożony w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie i w Ministerstwie Kultury w Warszawie.

Do środy w naszym kościele, w bocznej kaplicy jest wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Bardzo proszę o gest dobrych serc.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i złożoną przy tej okazji ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny z Grochowej: Rembisz Danuta, Chmura Iwona, Migacz Marta, Sowa Aneta. W czasie sprzątania w sobotę proszę o pomoc w przygotowaniu wystroju Bożonarodzeniowego w kościele.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela Adwentu, 10.12.2017 r.

Dzisiaj II niedziela Adwentu. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

W liturgii wspominamy, w środę św. Łucję, dzień modlitw za ofiary stanu wojennego i w czwartek św. Jana od Krzyża. W sobotę rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus. Solenizantom najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

Roraty z udziałem dzieci z lampionami, o godz. 6.50 rano, w środę o godz. 16.00. W tym roku uczymy się od św. Józefa wiary w oczekiwaniu na Zbawiciela. Serdecznie zapraszam.

W zakrystii można zakupić świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Cena świecy 5 złotych. Jest to Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

W bocznej kaplicy jest wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze dla potrzebujących rodzin. Zebrane dary młodzież Rektoratu przekaże rodzinom przed świętami. Bardzo proszę o gest dobrych serc.

Przy kościele można zakupić kartki i ozdoby świąteczne przygotowane przez dzieci i nauczycieli ze SP z Sędziszowej. Dochód jest przeznaczony na pomoc w leczeniu dla Tomasza. Bóg zapłać.

W tygodniu zostały założone wrota do głównej bramy. Bóg zapłać za dwie dodatkowe ofiary po 200 złotych na trwające prace.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Chmura Izabela, Synowiec Bogusława, Smoszna Natalia.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, I Niedziela Adwentu, 03.12.2017 r.

Dzisiaj I niedziela Adwentu. W naszym kościele Odpust ku czci św. Mikołaja. Msza św. odpustowa o godz. 11.00. Nie będzie dzisiaj Mszy świętej po południu. Dziękuję Ks. Tadeuszowi Sajdakowi, Dziekanowi i Proboszczowi z Korzennej za przewodniczenie naszej modlitwie. Dziękuję kapłanom za obecność na ręce Ks. Dziekana. Bóg zapłać Druhom Strażakom z pocztem sztandarowym z Sędziszowej i służbie liturgicznej. Bóg zapłać współpracownikom św. Mikołaja, którzy zorganizowali Jego odwiedziny i prezenty dla dzieci. Dziękuję wszystkim za modlitwę. Dzięki wam kult św. Mikołaja trwa i się rozwija i ten kościół św. Mikołaja żyje i wspólnota, która przy tym kościele się gromadzi, żyje na chwałę Bogu i pożytek obecnych i przyszłych pokoleń.

W liturgii wspominamy w środę Patrona kościoła św. Mikołaja, w czwartek św. Ambrożego, w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w piątek o godz. 8.30 i o 16.00, ze względu na Uroczystość nie ma postu.

Codziennie w dni powszednie Roraty z udziałem dzieci z lampionami, o godz. 6.50. W czasie Rorat codziennie będę losował figurkę św. Józefa spośród serduszek wykonanych przez dzieci z wypisanym dobrym uczynkiem. W tym roku w Adwencie będziemy uczyć się od św. Józefa wiary w oczekiwaniu na Zbawiciela. Serdecznie zapraszam.

W zakrystii można zakupić świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Cena świecy 5 złotych. Jest to Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Od przyszłej niedzieli w naszym kościele, w bocznej kaplicy będzie wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze dla potrzebujących rodzin. Zebrane dary młodzież Rektoratu przekaże rodzinom przed świętami. Bardzo proszę o gest dobrych serc.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.

Dziękuję za przygotowanie dekoracji adwentowej. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za kwiaty na Uroczystość Odpustową. Do sprzątania na najbliższy tydzień, proszę rodziny: Orłowska Aneta, Szymczyk Małgorzata, Zych Roman.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie,

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 26.11.2017 r.

Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Odmówimy dzisiaj przy wystawionym Najświętszym Sakramencie Akt Poświęcenia Chrystusowi Królowi.

Za tydzień - I niedziela Adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. W naszym kościele Uroczystość Odpustowa. Główna msza święta ku czci św. Mikołaja będzie o godz. 11.00. Rano msza św. o 8.30. Nie ma Mszy św. o 14.30. Jak będzie sprzyjająca pogoda urządzimy procesję wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Proszę o przygotowanie feretronów. Na odpust zapraszam druhów OSP z Sędziszowej z pocztem sztandarowym, dzieci, młodzież i wszystkich wiernych.

W środę Msza święta i nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte o godz. 7.00 i o 16.00. Składka w I piątek na misje. Do chorych pojadę od godz. 8.30. Spowiedź przed odpustem i przed I piątkiem w środę i piątek o 15.30. Codziennie rano jest okazja do spowiedzi przed Mszą świętą.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych na prace przy kościele św. Mikołaja. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud. Dziękuję za dodatkową ofiarę 500 zł rodzinie  P. Wójcików z Kobylanki.

Poświęcę za chwilę opłatki na nasze stoły wigilijne. Pan Kościelny odwiedzi rodziny należące do Rektoratu z tymi opłatkami. Ofiary składane przy tej okazji są wynagrodzeniem za jego pracę przy kościele.

W zakrystii można zakupić świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Cena świecy 5 złotych. Jest to pomoc dla dzieci.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień przed odpustem proszę rodziny: Górska Michalina, Kotowicz Katarzyna, Paciorek Agnieszka, Bogusz Danuta.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXXIII Niedziela zwykła, 19.11.2017 r.

Dzisiaj Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W liturgii wspominamy:  w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek Ofiarowanie NMP, w środę św. Cecylię. Solenizantom, tym z liturgicznych wspomnień i z kalendarza najlepsze życzenia.

W środę Msza święta i nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Po Mszy świętej spotkanie Rady Duszpasterskiej Rektoratu na plebanii w związku z zakończeniem kolejnego etapu prac przy kościele i planami na przyszły rok.

Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to Święto Liturgicznej Służby Ołtarza. 

Za 2 tygodnie w niedzielę, 3 grudnia, Uroczystość Odpustowa ku czci św. Mikołaja.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za kwiaty i złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Ślipek Krystyna, Libront Krystyna, Urbanek Joanna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Dzisiaj w tygodniku kalendarz ścienny na rok 2018. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
148905