Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, I Niedziela Wielkiego Postu, 18.02.2018 r.

Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, czas łaski i zbawienia. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00. Potem Msza święta. Droga Krzyżowa także w niedzielę po porannej Mszy świętej o 8.30.

Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedzielę z kazaniem pasyjnym. Potem Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W środę msza święta i nowenna o 16.00 ku czci Matki Bożej Bolesnej. Msza święta przy ołtarzu Matki Bożej.

Za tydzień w II niedzielę Wielkiego Postu przy kościołach do puszek będą zbierane ofiary na ogólnopolski fundusz pomocy misjom „Ad Gentes”.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Zbieramy ofiary na odnowienie ołtarza Matki Bożej Bolesnej. Bóg zapłać zbierającym za trud i Wam za dar serca.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Wróbel Jolanta, Podobińska Justyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, VI Niedziela zwykła, 11.02.2018 r.

Dzisiaj 40-godzinne nabożeństwo. Po Komunii świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek i we wtorek modlitwę rozpoczniemy o godz. 15.30 Koronką do Miłosierdzia Bożego, będzie okazja do prywatnej modlitwy przy Najświętszym Sakramencie i do spowiedzi. Msza święta o godz. 16.00.

Dzisiaj także Światowy Dzień Chorego oraz rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość w naszych rodzinach.

Msze święte w Środę Popielcową o 8.30 i o 16.00. W czasie mszy św. posypanie głów popiołem, jako symbol podjęcia pokuty za grzechy. Składka zbierana w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki w ciągu dnia i abstynencja. Od Środy Popielcowej do niedzieli kwartalne dni o ducha pokuty.

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00. Potem Msza święta. Droga Krzyżowa także w niedzielę po porannej Mszy świętej o godz. 8.30.

Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30. Potem Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

Za tydzień w niedzielę składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Koszyk Maria, Wiejaczka Lucyna, Job Teresa.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra” dla dzieci i nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, V Niedziela zwykła, 04.02.2018 r.

Dzisiaj po Mszy świętej i Adoracji Najświętszego Sakramentu zmiana tajemnic różańcowych.

Jutro wspomnienie św. Agaty, poświęcenie wody i chleba, we wtorek św. Pawła Miki i Towarzyszy, w sobotę św. Scholastyki. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Chorego i nabożeństwo czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i zbierających składki gospodarcze odbędzie się we wtorek o godz. 17.00 na plebanii. Serdecznie zapraszam.

W środę o 16.00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła.

Trwają zapisy w diecezji na Światowy Dzień Młodzieży w Panamie, które odbędą się w styczniu 2019 roku. Do 23 lutego trzeba zgłosić chęć udziału i wpłacić zaliczkę 2000 zł. Całkowity koszt wyjazdu to 8500 zł.

Spotkanie Młodzieży z dekanatu w Jankowej 10 lutego, w sobotę o godz. 18.00. Będzie modlitwa w kościele i wspólna zabawa w Domu Kultury.

Dziękuję za ofiary dla naszego kościoła. Bóg zapłać za dodatkową ofiarę 400 zł od Józefa Wojna i rodziny Mucha z Przygórza.

Bóg zapłać tym, którzy pomogli uporządkować dekoracje świąteczne i wystrój bożonarodzeniowy. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Gąsior Krystyna, Bajorska Lucyna, Ligęza Małgorzata.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra”, prasa misyjna i nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela zwykła, 28.01.2018 r.

W liturgii w tygodniu wspominamy, w środę św. Jana Bosko. W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za siostry zakonne, zwłaszcza pochodzące z naszych rodzin. Msze święte o 8.30 i o 16.00, w czasie Mszy świętych poświęcenie gromnic. Ofiary z tego dnia są przeznaczone na zakony klauzurowe. W sobotę wspomnienie św. Błażeja, błogosławieństwo gardła i poświęcenie owoców. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

W środę o 16.00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła.

W święto Matki Bożej Gromnicznej wypada I piątek miesiąca. Do chorych pojedziemy po Mszy świętej od godz. 9.30. Możliwość spowiedzi jest codziennie przed Mszą świętą. Dzieci zapraszam do spowiedzi w środę o godz. 15.30 przed świętem Matki Bożej Gromnicznej.

W piątek kończy się okres Bożego Narodzenia. Wielki Post rozpocznie się w tym roku 14 lutego. 40-godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem będzie w naszym kościele przez 3 dni bezpośrednio poprzedzające Środę Popielcową.

W piątek po Mszy świętej o 16.00 spotkanie w kościele kandydatów do sakramentu bierzmowania, uczniów klas VI i VII ze SP z Sędziszowej. Na spotkanie zapraszam także rodziców.

Serdecznie dziękuję za dodatkową ofiarę 10 000 zł od Rodzin z Rektoratu na prace w naszym kościele. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Iwaniec Zdzisława, Truchan Urszula.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela zwykła, 21.01.2018 r.

Dzisiaj Dzień Babci, jutro Dzień Dziadka. W tygodniu, w liturgii wspominamy, w środę św. Franciszka Salezego, w czwartek Nawrócenie św. Pawła, w piątek św. Tymoteusza i Tytusa. Seniorom i Solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

W środę o 16.00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych na remont kościoła św. Mikołaja. Będziemy kontynuować składki jak dotychczas po 30 zł. To nasz wkład w piękno świątyni, która jest naszą chlubą i radością. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za ofiary.

Na porządkowanie cmentarza w tym roku zostaje utrzymana składka w wysokości 30 zł na cały rok. Można ją przekazać przy składkach gospodarczych lub przy podatkach.

Dziękuję za założoną dodatkową ofiarę dla kościoła 500 zł z Siedlisk.

Pani Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Sędziszowej serdecznie  zapraszają Seniorów na uroczyste spotkanie, które odbędzie się w szkole jutro o godz. 13.00.

W piątek w Wilczyskach dekanalne spotkanie młodzieży o godz. 19.00. Zapraszamy młodzież na wspólne kolędowanie.

W przyszłą niedzielę, na porannej Mszy świętej będziemy gościć uczniów ze Szkoły Muzycznej z Bobowej. Koncert kolęd i pastorałek zespołu wokalno – instrumentalnego rozpocznie się już przed Mszą świętą o godz. 8.10. Serdecznie zapraszam.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży. Gazety są w bocznej kaplicy.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną przy tej okazji ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Skórska Alina, Górowski Mateusz, Górowska Magdalena.  

Gościmy

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
148876