Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XIV Niedziela zwykła, 08.07.2018 r.

W tygodniu w liturgii wspominamy: w środę św. Benedykta, patrona Europy, w czwartek św. Brunona Bonifacego, w piątek św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Do końca lipca można się zapisać na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt pielgrzymki – 90 zł. Druga osoba z domu 60 zł. Pielgrzymka trwa 9 dni, rozpoczyna się 17 sierpnia. Grupę pielgrzymkową tworzą dekanaty Bobowa i Grybów.

Przez najbliższe 2 tygodnie będzie mnie zastępował Ks. Damian Płaza z Bobowej.

Bóg zapłać za ofiary na tacę w kościele na potrzeby naszego kościoła. Dziękuję za dodatkową ofiarę 600 zł i za ofiarę 300 zł przekazaną na konto Rektoratu.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za wykoszenie trawy i złożoną ofiarę. Nowożeńcom dziękuję za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Wiejaczka Justyna i Wiejaczka Ewa.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i „Promyczek Dobra” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XIII Niedziela zwykła, 01.07.2018 r.

Pierwsza niedziela miesiąca. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem zmiana tajemnic różańcowych. W liturgii w tygodniu wspominamy: w poniedziałek święto MB Tuchowskiej, we wtorek św. Tomasza Apostoła, w piątek bł. Marię Teresę Ledóchowską. Solenizantom bieżącego tygodnia i przebywającym na wakacjach i urlopach najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Rozpoczął się tygodniowy Odpust w Tuchowie. Redemptoryści serdecznie zapraszają na modlitwę.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Po Mszy świętej spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. Proszę, żeby przyszli wszyscy chłopcy w związku z przygotowywaniem liturgii. Wakacyjne spotkanie LSO z całego Dekanatu w Bobowej w sobotę od godz. 10.00, połączone z turniejem piłki nożnej.

W niedzielę 5 sierpnia odwiedzi naszą wspólnotę Ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż. Będzie sprawował Mszę świętą o godz. 8.30. To będą pierwsze odwiedziny Pasterza Diecezji w naszym kościele. Już dzisiaj zapraszam na tę ważną Uroczystość dla Rektoratu.

W tygodniu I piątek miesiąca. Dwie Msze święte o godz. 7.00 i 17.00. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą. Wizyta u chorych w piątek od godz. 8.00.

Do pracowni konserwatorskiej został zabrany ołtarz Matki Bożej Bolesnej i chrzcielnica. Planowany termin wykonania prac renowacyjnych to połowa października.

Bóg zapłać za ofiary indywidualne i na tacę w kościele na potrzeby naszego kościoła. Dziękuję za 200 zł rodzinie z Sędziszowej na renowację ołtarza MB Bolesnej.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty i za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Stec Anna i Stec Rafał.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela”. Gazety są w bocznej kaplicy.


Kościół p.w. św. Mikołaja, Ogłoszenia duszpasterskie,

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, 24.06.2018 r.

Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży. Wszystkim dzieciom i nauczycielom najlepsze życzenia dobrych wakacyjnych dni. W liturgii wspominamy: dzisiaj Narodzenie św. Jana Chrzciciela, w czwartek św. Ireneusza, w piątek Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 8.30 i 17.00. W kościele parafialnym św. Piotra i Pawła uroczystość odpustowa o godz. 11.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na świętopietrze, do dyspozycji Ojca Świętego. Z racji Uroczystości w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, wśród nich najlepsze życzenia dla Pana Jana Skórskiego, naszego kościelnego, z podziękowaniem za jego pracę przy kościele.

W środę Msza święta i nowenna o godz. 17.00 ku czci Matki Bożej. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Serdecznie zapraszam.

Parafia Bobowa organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych do Dębowca w dniach 9-13 lipca. 5 dni  modlitwy, refleksji, muzyki, radości oraz świadectwa młodych  ludzi. Koszt spotkania 200 zł. Zapisy u ks. Damiana Płazy lub w kancelarii parafialnej do 29 czerwca.

Została założona bramka w murze od strony plebanii. Jest także nowa tablica ogłoszeniowa. Wszystkie prace stolarskie wykonane w ostatnim czasie, tj. płotki, bramy i tablica kosztowały 2000 zł. Dziękuję za te prace P. Wiesławowi Magiera z Bobowej.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych na prace przy kościele św. Mikołaja. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za ofiary.

Dziękuję za ofiarę 1000 zł na renowację ołtarza Matki Bożej Bolesnej rodzinie z Siedlisk. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Nowożeńcom dziękuję za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Jamrozy Jolanta, Zielińska Bogusława, Szczerba Jadwiga.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XI Niedziela zwykła, 17.06.2018 r.

Dzisiaj Diecezjalne Święto Rodziny. Główne Uroczystości w Starym Sączu. Wszystkim rodzinom najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza święta dla uczniów Szkoły Podstawowej w Sędziszowej o godz. 8.00.

Z ofiar składanych zamiast kwiatów przy sprzątaniu kościoła została zakupiona aluminiowa drabina o długości 9 m za 750 zł.

Dziękuję za dodatkowe ofiary na renowację ołtarza Matki Bożej Bolesnej. Z Siedlisk od pewnej rodziny 2000 zł i z Sędziszowej 150 zł. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty, za porządek wokół kościoła. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Turek Maria, Kopiec Monika, Kuk Robert.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela”, „Promyczek Dobra” dla dzieci i nasz cotygodniowy biuletyn informacyjny. 70 egzemplarzy biuletynu ukazuje się już prawie 4 lata, dzisiejszy egzemplarz ma numer dwieście. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, X Niedziela zwykła, 10.06.2018 r.

W tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Barnabę Apostoła, we wtorek bł. Romana Sitko, w środę św. Antoniego z Padwy, w czwartek bł. Michała Kozala. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Po Mszy świętej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego na plebani. Tematem spotkania jest: Dialog w małżeństwie i rodzinie.

W piątek o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej w Sędziszowej odbędzie się egzamin z religii uczniów klasy VII przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania z udziałem rodziców.

Za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 w kościele pw. św. Zofii w Bobowej będzie Msza święta w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza z ok. 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Po Mszy świętej okolicznościowe spotkanie. Burmistrz Bobowej i organizatorzy serdecznie zapraszają. Natomiast dzisiaj o godz. 14.00 Bieg Niepodległości na stadionie w Bobowej.

Dziękuję za dodatkową ofiarę 1000 zł z Siedlisk Przygórza na renowację ołtarza Matki Bożej Bolesnej. Bóg zapłać.

Dziękuję za ofiary do puszek przy kościele na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty do kościoła i kapliczek oraz za porządek wokół kościoła. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Tabiś Anna, Framęga Agata, Mazur Irena.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i „Promyczek Dobra” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
166973