Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXV Niedziela zwykła, 23.09.2018 r.

W liturgii wspominamy: w czwartek św. Wincentego a Paulo, w piątek św. Wacława, w sobotę świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, Księdzu Proboszczowi Władysławowi Skoczniowi z racji imienin najlepsze życzenia i wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Po Mszy świętej spotkanie rodziców i dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej z Sędziszowej przed Pierwszą Komunią Świętą.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych na remont kościoła św. Mikołaja. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za ofiary.

Została odnowiona barokowa chrzcielnica. Przywrócono oryginalną kolorystykę z XVII wieku. Konserwatorski odbiór odbędzie się we wtorek o godz. 10.00. Koszt wykonanych prac to 8 tys. złotych.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Cieśla Urszula, Dziedzic Celina.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” i czasopisma misyjne. Gazety są w bocznej kaplicy.

W najbliższym tygodniu Msze św. w dni powszednie: w środę o 17.00, w pozostałe dni o godz. 7.00 rano.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXIV Niedziela zwykła, 16.09.2018 r.

Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tygodniu, w liturgii wspominamy: we wtorek św. Stanisława Kostkę, w piątek św. Mateusza. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Po Mszy świętej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego na plebani. Tematem spotkania jest: Wychowanie dzieci i młodzieży w rodzinie.

Dzisiaj przy kościołach można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary.

Bóg zapłać za składane ofiary, indywidualne i na tacę w kościele. Dziękuję za 500 zł Adamowi i Grażynie Urbankom z Jankowej, oraz za dwie ofiary rodzinom z Brzany 500 i 300 zł. Bóg zapłać.

W zakrystii można kupić tradycyjny „Kalendarz Rolników” na Nowy Rok 2019. Cena 25 zł.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Kasprzyk Grażyna, Jamrozy Krystyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i „Promyczek Dobra”. Gazety są w bocznej kaplicy.

W najbliższym tygodniu Msze św. w dni powszednie: w środę i sobotę o godz. 17.00, w pozostałe dni o godz. 7.00 rano.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXIII Niedziela zwykła, 09.09.2018 r.

W liturgii wspominamy: w czwartek św. Jana Chryzostoma, w piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę wspomnienie NMP Bolesnej. Za tydzień w niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Solenizantom bieżącego tygodnia życzenia Bożego błogosławieństwa.

W poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy świętej w naszym kościele. Od dzisiaj do środy wyjeżdżam na rekolekcje. W pilnych sprawach proszę zwracać się do Księży przy kościele parafialnym w Siedliskach.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

W piątek, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego Msza święta rano w kościele o godz. 7.00. Po południu Droga Krzyżowa i Msza święta będzie na Golgocie w Sędziszowej na Zawodziu. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 16.30 Drogą Krzyżową i później będzie Msza święta przy Krzyżu. Serdecznie zapraszam.

Za tydzień przy kościołach można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W minionym tygodniu została wymalowana dzwonnica. Trwają jeszcze prace przy kamiennym murze poniżej dzwonnicy. Bóg zapłać za składane ofiary, za składki gospodarcze, ofiary indywidualne i na tacę w kościele. Dziękuję za 1000 zł rodzinie z Siedlisk, nowożeńcom Anecie i Arkadiuszowi Grzegórzek za 1000 zł oraz za dodatkowe ofiary rodzinom z Sędziszowej 1000 zł, 200 i 100 zł. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, nowożeńcom za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Grażyna Marszał, Małgorzata Laskowska.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i „Promyczek Dobra”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXII Niedziela zwykła, 02.09.2018 r.

Po Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.

Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. w intencji nauczycieli, uczniów i rodziców ze SP z Sędziszowej o godz. 8.00.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

W tygodniu Pierwszy piątek miesiąca. Dwie Msze święte o 7.00 rano i o 17.00 po południu. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Odwiedziny u chorych od godz. 8.30. Po Mszy świętej wieczorem spotkanie Młodzieżowej Grupy Apostolskiej w kościele. Serdecznie zapraszam.

W sobotę Uroczystość Narodzenia NMP, Matki Bożej Siewnej, Głównej Patronki Diecezji. Msze święte o godz. 8.30, o 14.00 – msza święta ślubna i o 17.00. W czasie Mszy świętej poświęcenie ziarna siewnego.

W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 będzie Msza święta za zmarłego Ks. Jana Reca w 24 rocznicę śmierci z udziałem parafian z Tarnowa z Mościc. Serdecznie zapraszam.

Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszego kościoła i na renowację ołtarza Matki Bożej Bolesnej. Dziękuję nowożeńcom Justynie i Marcinowi Baran za 1000 zł, rodzinie z Sędziszowej także za 1000 zł oraz za dwie ofiary po 500 zł od rodziny z Przygórza i z Kobylanki. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny nowożeńców, którzy przyjmą sakrament małżeństwa w najbliższą sobotę.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i „Mały Gość Niedzielny”. Gazety są w bocznej kaplicy.

W najbliższym tygodniu Msze św. w dni powszednie: w środę i piątek o godz. 17.00, w pozostałe dni o godz. 7.00 rano.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość NMP Częstochowskiej, 26.08.2018 r.

W tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek wspomnienie św. Moniki, we wtorek św. Augustyna, w środę męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Ostatni tydzień wakacji, dzieciom, nauczycielom oraz solenizantom bieżącego tygodnia, mającym imieniny, urodziny, jubileusze, najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za złożony dar.

Bóg zapłać  wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają kościół św. Mikołaja. Dziękuję za dwie ofiary po 1000 zł z Sędziszowej i z Pławnej.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Nowożeńcom dziękuje za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Wantuch Agata, Wantuch Barbara, Stec Genowefa.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i czasopisma misyjne. Gazety są w bocznej kaplicy.

W najbliższym tygodniu Msze św. w dni powszednie: w środę o 17.00, w pozostałe dni o godz. 7.00 rano.

Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
33985