Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, VI Niedziela zwykła, 11.02.2018 r.

Dzisiaj 40-godzinne nabożeństwo. Po Komunii świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek i we wtorek modlitwę rozpoczniemy o godz. 15.30 Koronką do Miłosierdzia Bożego, będzie okazja do prywatnej modlitwy przy Najświętszym Sakramencie i do spowiedzi. Msza święta o godz. 16.00.

Dzisiaj także Światowy Dzień Chorego oraz rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość w naszych rodzinach.

Msze święte w Środę Popielcową o 8.30 i o 16.00. W czasie mszy św. posypanie głów popiołem, jako symbol podjęcia pokuty za grzechy. Składka zbierana w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki w ciągu dnia i abstynencja. Od Środy Popielcowej do niedzieli kwartalne dni o ducha pokuty.

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00. Potem Msza święta. Droga Krzyżowa także w niedzielę po porannej Mszy świętej o godz. 8.30.

Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30. Potem Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

Za tydzień w niedzielę składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Koszyk Maria, Wiejaczka Lucyna, Job Teresa.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra” dla dzieci i nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
166969