Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela Adwentu, 24.12.2017 r.

Dzisiaj IV niedziela Adwentu. Wieczorem wigilia w naszych rodzinnych domach. Zachęcam do zachowania zwyczajów bożonarodzeniowych, jak łamanie się opłatkiem, życzenia, wspólna modlitwa, śpiew kolęd. Pasterka w kościele św. Mikołaja o godz. 22.30, w kościele św. Piotra i Pawła o północy. Składka w czasie pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

W święta, w I i II dzień świąt msze święte o godz.: 8.30, 10.30, 14.30.

W II dzień świat Bożego Narodzenia, we wtorek św. Szczepana, w czasie Mszy świętych poświęcenie owsa. Składka w II dzień świąt przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. W czasie Mszy świętej o 10.30 będzie miało miejsce rozesłanie kolędników misyjnych. Dzieci i młodzież odwiedzą rodziny należące do Rektoratu z kolędą i modlitwą za misje. Będą miały specjalne obrazki misyjne. Będą dwie grupy w Sędziszowej i dwie w Siedliskach. Ofiary, które zostaną zebrane przekażemy na misje. Proszę o serdeczne przyjęcie kolędników.

W środę po świętach wspomnienie św. Jana i poświęcenie wina, a w czwartek wspomnienie świętych Młodzianków Męczenników.

W przyszłą niedzielę zakończenie „starego roku”. Msze święte o godz. 8.30 i po południu Nieszpory i Msza święta o 14.30. W czasie Mszy świętych podsumowanie działalności Rektoratu w 2017 r.

Dziękuję za przygotowanie wystroju kościoła na święta Bożego Narodzenia, za urządzenie szopki i choinek. Bóg zapłać za ofiarowanie choinek do kościoła, dziękuję P. Kościelnemu i tym, którzy przygotowali nasz kościół na święta. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za kwiaty.  Do sprzątania w przyszłym tygodniu proszę: Wojna Anna, Domin Joanna.

Dziękuję także za złożone w kościele trwałe produkty spożywcze. Młodzież przekazała te świąteczne paczki potrzebującym rodzinom.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. W tygodniku obrzęd modlitwy rozpoczynającej wigilię w rodzinie. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
166964