Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Adwentu, 17.12.2017 r.

Dzisiaj III niedziela Adwentu. Dzień Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. W tygodniu rano o godz. 6.50 roraty z udziałem dzieci z lampionami, w środę i w czwartek o godz. 16.00. Trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus.

W czwartek spowiedź święta: w kościele św. Piotra i Pawła od 8.30 do 17.00. Po południu od 14.00 w kościele św. Mikołaja. Po spowiedzi Roraty o godz. 16.00.

W piątek od godz. 8.30 pojedziemy do chorych przed świętami.

W następną niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte będą o godz. 8.30, 10.30 i Pasterka o godz. 22.30. W kościele parafialnym Pasterka o północy. Składka w czasie pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W święta, w I i II dzień świąt msze święte o godz.: 8.30, 10.30, 14.30.

W budynku gospodarczym można zakupić kartki, ozdoby świąteczne i domowe ciasto. Dochód jest przeznaczony na pomoc w leczeniu dla Tomasza. Bóg zapłać rodzicom, nauczycielom i dzieciom ze SP z Sędziszowej za zorganizowanie kiermaszu.

Dziękuję za serdeczne przyjęcie P. Kościelnego z opłatkami i za złożone ofiary za Jego pracę przy kościele. Można jeszcze w zakrystii zakupić świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Cena świecy 5 złotych. Jest to pomoc dla dzieci.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud. Bóg zapłać za Wasze ofiary w ciągu całego roku na wykonywane prace. Na zakończenie roku przedstawię sprawozdanie. W przyszłym roku mamy nadzieję na otrzymanie dofinansowania na odnowienie ołtarza Matki Bożej Bolesnej. Został przygotowany wniosek i złożony w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie i w Ministerstwie Kultury w Warszawie.

Do środy w naszym kościele, w bocznej kaplicy jest wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Bardzo proszę o gest dobrych serc.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i złożoną przy tej okazji ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny z Grochowej: Rembisz Danuta, Chmura Iwona, Migacz Marta, Sowa Aneta. W czasie sprzątania w sobotę proszę o pomoc w przygotowaniu wystroju Bożonarodzeniowego w kościele.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
166957