Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, I Niedziela Adwentu, 03.12.2017 r.

Dzisiaj I niedziela Adwentu. W naszym kościele Odpust ku czci św. Mikołaja. Msza św. odpustowa o godz. 11.00. Nie będzie dzisiaj Mszy świętej po południu. Dziękuję Ks. Tadeuszowi Sajdakowi, Dziekanowi i Proboszczowi z Korzennej za przewodniczenie naszej modlitwie. Dziękuję kapłanom za obecność na ręce Ks. Dziekana. Bóg zapłać Druhom Strażakom z pocztem sztandarowym z Sędziszowej i służbie liturgicznej. Bóg zapłać współpracownikom św. Mikołaja, którzy zorganizowali Jego odwiedziny i prezenty dla dzieci. Dziękuję wszystkim za modlitwę. Dzięki wam kult św. Mikołaja trwa i się rozwija i ten kościół św. Mikołaja żyje i wspólnota, która przy tym kościele się gromadzi, żyje na chwałę Bogu i pożytek obecnych i przyszłych pokoleń.

W liturgii wspominamy w środę Patrona kościoła św. Mikołaja, w czwartek św. Ambrożego, w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w piątek o godz. 8.30 i o 16.00, ze względu na Uroczystość nie ma postu.

Codziennie w dni powszednie Roraty z udziałem dzieci z lampionami, o godz. 6.50. W czasie Rorat codziennie będę losował figurkę św. Józefa spośród serduszek wykonanych przez dzieci z wypisanym dobrym uczynkiem. W tym roku w Adwencie będziemy uczyć się od św. Józefa wiary w oczekiwaniu na Zbawiciela. Serdecznie zapraszam.

W zakrystii można zakupić świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Cena świecy 5 złotych. Jest to Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Od przyszłej niedzieli w naszym kościele, w bocznej kaplicy będzie wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze dla potrzebujących rodzin. Zebrane dary młodzież Rektoratu przekaże rodzinom przed świętami. Bardzo proszę o gest dobrych serc.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.

Dziękuję za przygotowanie dekoracji adwentowej. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za kwiaty na Uroczystość Odpustową. Do sprzątania na najbliższy tydzień, proszę rodziny: Orłowska Aneta, Szymczyk Małgorzata, Zych Roman.

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
166958