Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie,

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 26.11.2017 r.

Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Odmówimy dzisiaj przy wystawionym Najświętszym Sakramencie Akt Poświęcenia Chrystusowi Królowi.

Za tydzień - I niedziela Adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. W naszym kościele Uroczystość Odpustowa. Główna msza święta ku czci św. Mikołaja będzie o godz. 11.00. Rano msza św. o 8.30. Nie ma Mszy św. o 14.30. Jak będzie sprzyjająca pogoda urządzimy procesję wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Proszę o przygotowanie feretronów. Na odpust zapraszam druhów OSP z Sędziszowej z pocztem sztandarowym, dzieci, młodzież i wszystkich wiernych.

W środę Msza święta i nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte o godz. 7.00 i o 16.00. Składka w I piątek na misje. Do chorych pojadę od godz. 8.30. Spowiedź przed odpustem i przed I piątkiem w środę i piątek o 15.30. Codziennie rano jest okazja do spowiedzi przed Mszą świętą.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych na prace przy kościele św. Mikołaja. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud. Dziękuję za dodatkową ofiarę 500 zł rodzinie  P. Wójcików z Kobylanki.

Poświęcę za chwilę opłatki na nasze stoły wigilijne. Pan Kościelny odwiedzi rodziny należące do Rektoratu z tymi opłatkami. Ofiary składane przy tej okazji są wynagrodzeniem za jego pracę przy kościele.

W zakrystii można zakupić świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Cena świecy 5 złotych. Jest to pomoc dla dzieci.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień przed odpustem proszę rodziny: Górska Michalina, Kotowicz Katarzyna, Paciorek Agnieszka, Bogusz Danuta.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
166954