Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXXII Niedziela zwykła, 12.11.2017 r.

Dziękuję serdecznie młodzieży za patriotyczną dekorację w kościele i za wczorajszą modlitwę w wypominkach narodowych w rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Dzisiaj przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pomagamy Kościołowi na Bliskim Wschodzie (Syria, Irak, Liban). Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę dla prześladowanych. Przy kościele można złożyć dar do puszek. Przed popołudniową Mszą świętą o 14.10 nieszpory. W liturgii wspominamy:  w poniedziałek pierwszych Męczenników Polskich, w piątek św. Elżbietę, w sobotę bł. Karolinę Kózka. Solenizantom, tym z liturgicznych wspomnień i z kalendarza najlepsze życzenia.

We wtorek nie będzie Mszy świętej w naszym kościele, ze względu na mój wyjazd na rekolekcje kapłańskie.

W środę Msza święta i nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

Pogrzeb zmarłej w minionym tygodniu S. Radzisławy Sarkowicz z Siedlisk odbędzie się 16 listopada, w czwartek, o godz. 12.00 w Szwecji. Msza św. za zmarłą Siostrę w kościele św. Piotra i Pawła będzie w sobotę o 10.30.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Górska Genowefa, Górska Krystyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
166959