Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXVIII Niedziela zwykła, 15.10.2017 r.

W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Jadwigę Śląską, we wtorek św. Ignacego, w środę św. Łukasza, Dzień Służby Zdrowia, w piątek św. Jana Kantego, w sobotę bł. Jakuba Strzemię. Solenizantom bieżącego tygodnia i wszystkim Pracownikom Służby Zdrowia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Przyszła niedziela, to Światowy Dzień Misyjny. Składka za tydzień jest przeznaczona na misje. Bóg zapłać.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30 przed Mszą świętą. W niedzielę różaniec o 14.00.

Dzisiaj w całej Polsce zgodnie z uchwałą KEP odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy świętej i przystępujących do Komunii świętej.

Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu cmentarza. Są dwa kontenery, proszę osobno wrzucać liście. W bocznej kaplicy są kartki na wypominki całoroczne i listopadowe. Wypominki roczne są czytane przed Mszą świętą w niedzielę o 8.30. Po południu przed Mszą św. są śpiewane Nieszpory ze wspomnieniem tych zmarłych. W każdym miesiącu za wypominanych zmarłych w naszym kościele będę sprawował Mszę świętą w Pierwszy piątek miesiąca.

Trwają prace przy kościele. Dziękuję za pomoc w minionym tygodniu wyznaczonym rodzinom oraz Mariuszowi Barczykowi z Siedlisk, Pawłowi Kuligowi z Osiedla, Panu Kościelnemu, lektorom i ministrantom, którzy pomogli rozwieźć ziemię w sobotę. Na koniec bieżącego tygodnia, w sobotę, proszę o pomoc z rodziny Andrzeja Wiejaczka. Serdecznie dziękuję rodzinom z Siedlisk Osiedla za prace w ostatnim czasie.

Serdecznie dziękuję za dodatkowe ofiary: 1000 zł oraz dwie ofiary po 200 zł. Dziękuję także za składki gospodarcze z Grochowej.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Grażyna Marszał, Małgorzata Laskowska, Marta Juruś.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
166955