Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXVI Niedziela zwykła, 01.10.2017 r.

W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustynę Kowalską, w sobotę liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej. Solenizantom bieżącego tygodnia życzenia Bożego błogosławieństwa.

Za tydzień, jeżeli będzie sprzyjająca pogoda, w związku ze wspomnieniem NMP Różańcowej procesja z różańcem wokół kościoła o godz. 14.00.

W sobotę w Polsce będzie prowadzona inicjatywa „Różaniec do granic”. Przy granicy naszej Ojczyzny w wyznaczonych kościołach stacyjnych będzie Msza święta i różaniec w intencji naszej Ojczyzny i świata.

W niedzielę 8 października Dzień Papieski w naszej Ojczyźnie. Hasło Dnia: „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Przy kościołach będzie można złożyć ofiarę do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, pieniądze są przeznaczone na stypendia dla zdolnej ubogiej młodzieży. Jest to także dzień w którym odbywa się Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku będzie w Grybowie.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30 przed Mszą świętą. W niedzielę różaniec o 14.00.

W środę po Mszy świętej spotkanie ministrantów. W piątek po Mszy świętej spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców, są to uczniowie klasy VI i VII SP z Sędziszowej.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte będą o 7.00 rano i o 17.00 po południu. Składka w I piątek na misje. Spowiedź codziennie przed mszą świętą. Wizyta u chorych w I piątek od godz. 8.30 rano.

Wydział Misyjny naszej Diecezji organizuje zbiórkę makulatury, z czego dochód będzie przeznaczony na budowę studni w Ugandzie. Nasza wspólnota weźmie udział w tej zbiórce. Proszę w ciągu tygodnia, kto może i ma, przywieźć i złożyć makulaturę w budynku gospodarczym. Potem zostanie zabrana do Tarnowa.

Dziękuję za prace w minionym tygodniu przy chodniku procesyjnym z rodzin: Kazimierz Solarz i Jerzy Tkacz. Pod koniec tygodnia do prac porządkowych proszę o pomoc z rodzin, w piątek: Robert Szczepanek i Lucyna Wiejaczka i w sobotę: Jerzy Bajorski i Piotr Gerlak. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Wantuch Agata, Wantuch Barbara, Stec Genowefa.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny”. Gazety są w bocznej kaplicy. 

Gościmy

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163589