Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XVII Niedziela zwykła, 30.07.2017 r.

We wtorek rozpoczyna się miesiąc trzeźwości w naszej Ojczyźnie. W środę w każdym kościele można zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli, związany ze wspomnieniem Matki Bożej Anielskiej i postacią św. Franciszka z Asyżu. Odpust można ofiarować za siebie po spełnieniu warunków: przyjęta komunia święta, Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego. W piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya. W przyszłą niedzielę 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy świętej w naszym kościele.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

W tygodniu I piątek miesiąca. Dwie Msze święte o 7.00 rano i o 17.00 po południu. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Duszpasterska wizyta u chorych od godz. 8.00 rano. Wypada także w tygodniu I sobota miesiąca. Msza święta po południu o 17.00. Zapraszam serdecznie.

Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Serdeczne podziękowania dla wspólnoty Rektoratu, którzy co miesiąc systematycznie przekazują tzw. składkę gospodarczą w wysokości 30 zł lub wyższą. Dziękuję za 400 zł rodzinie z Siedlisk i za wszystkie ofiary na tacę w kościele. Trwają jeszcze prace przy murze wokół kościoła.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za złożoną ofiarę oraz nowożeńcom za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Stec Anna i Stec Rafał.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163591