Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość Najświętszej Trójcy, 11.06.2017 r.

Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. W poniedziałek wspomnienie bł. Romana Sitki, we wtorek św. Antoniego z Padwy, w środę bł. Michała Kozala, w sobotę św. Brata Alberta. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

Dzisiaj przy kościołach zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 8.30 i 14.30. Procesja do czterech ołtarzy będzie po Mszy świętej o godz. 8.30. Składka w Boże Ciało jest na hospicja i cele charytatywne. Proszę o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła mieszkańców rejonów: pierwszy - Sędziszowa Zawodzie, drugi – Sędziszowa Centrum, trzeci – Siedliska Osiedle i Grochowa, czwarty – Siedliska Łonie, Wieś, Przygórze. Zabierzmy na procesję sztandary, feretrony. Zapraszam Druhów Strażaków z OSP Sędziszowa, dzieci sypiące kwiatki. Udział w procesji to publiczne wyznanie wiary. W oktawie Bożego Ciała procesje po Mszy św. o 17.00. W przyszłą niedzielę procesja po Mszy świętej o 8.30, tak jak w Boże Ciało.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

Dziękuję za dodatkową ofiarę 1000 zł rodzinie Jurusiów z Zawodzia.

Bóg zapłać wyznaczonym rodzinom za pomoc. Będziemy kontynuować odbudowę muru wokół kościoła. Do pomocy proszę: w poniedziałek: Stec Genowefa, Wantuch Agata, Bartoszek Adam, we wtorek: Marszał Jan, Cieśla Sylwester, Dziedzic Jan, w środę: Tabiś Stanisław, Nowak Mariusz, Hadała Andrzej, w piątek: Górski Janusz, Górski Zdzisław, Ślipek Jan, i w sobotę: Libront Stefan. Pracę rozpoczynamy o 7.30.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Łajka Hanna, Skórski Andrzej.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163595