Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Bożego Miłosierdzia, 23.04.2017 r.

Dzisiaj święto Bożego Miłosierdzia. Z okazji tego święta można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy za św. S. Faustynę Kowalską i św. Jana Pawła II. Rozpoczyna się Tydzień modlitw o rozwój cnoty miłosierdzia chrześcijańskiego.

W liturgii wspominamy w poniedziałek św. Wojciecha, we wtorek św. Marka i w sobotę św. Katarzynę. Solenizantom najlepsze życzenia.

W środę Msza święta i nowenna o godz. 17.00 ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Serdecznie zapraszam. Po Nowennie spotkanie rodziców i dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej z Sędziszowej przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.

Młodzież z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania w Siedliskach w kościele św. Piotra i Pawła w piątek 28 kwietnia o godz. 18.00. Mszę świętą będzie sprawował Ks. Bp Stanisław Salaterski.

Za tydzień w Kościele jest Niedziela Biblijna, przypomnimy sobie potrzebę czytania i szacunku dla Pisma Świętego.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za dar serca. W tym roku został już wybudowany garaż koło plebani. Od kwietnia składki gospodarcze będą przeznaczone na prace przy murach wokół kościoła. Przekazałem Ks. Proboszczowi wasze ofiary na porządkowanie cmentarza złożone przy składkach gospodarczych. Od stycznia tego roku od mieszkańców Rektoratu została przekazana kwota 1870 zł. Zostały także przekazane przez P. Sołtysa ofiary złożone przy podatkach.

Rozpoczniemy w tym tygodniu prace przy murach wokół kościoła. Do pomocy proszę mieszkańców Siedlisk: w poniedziałek: Synowiec Jarosław, Wojna Antoni, Domin Piotr, we wtorek: Orłowski Mieczysław, Orłowski Andrzej, Sarkowicz Wacław, w środę: Kopacz Roman, Kopacz Janusz, Kopacz Łukasz, w czwartek: Mucha Zdzisław, Turski Wiesław, Czop Tomasz, i w piątek: Iwaniec Jan, Truchan Andrzej, Górowski Mateusz. Gdyby ktoś nie mógł przyjść do pracy, proszę dać znać lub znaleźć zastępstwo.

Bóg zapłać pewnej osobie za 1000 zł na prace przy naszym kościele. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Gerlak Irena, Wojna Małgorzata.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Tygodnik jest z filmem DVD „Zmartwychwstały”. Jest także „Mały Gość Niedzielny”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163649