Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, V Niedziela Wielkiego Postu, 02.04.2017 r.

Dzisiaj V niedziela Wielkiego Postu. Od dzisiaj w kościele są zasłonięte krzyże, do zakończenia liturgii Wielkiego Piątku.

W środę msza święta i nowenna o 17.00 ku czci Matki Bożej Bolesnej.

W tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte o 7.00 rano i o 17.00 po Drodze Krzyżowej, którą poprowadzi w tym tygodniu młodzież. Okazja do spowiedzi jest codziennie przed Mszą świętą. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Do chorych pojedziemy od godz. 8.30. Będzie to dla chorych komunia święta wielkanocna.

Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedzielę z kazaniem pasyjnym. Potem Msza święta. Dzisiaj na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za ofiary Bóg zapłać.

Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Spowiedź przed świętami będzie w Wielki Wtorek. Zakończenie rekolekcji w Wielką Środę. W Niedzielę Palmową będą trzy Msze święte. Do południa  poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 8.30 i o 10.30. Gorzkie żale po południu o 14.30. Najładniejsze palmy zostaną nagrodzone. Proszę zostawić podpisane palmy do konkursu w kościele. Zachęcam do samodzielnego wykonania palm.  Składka na tacę w Niedzielę Palmową przeznaczona jest na Seminarium Duchowne, jako jałmużna wielkopostna.

Od dzisiaj do Wielkiej Środy w bocznej kaplicy jest wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Bóg zapłać za dar serca.

Bóg zapłać za wsadzone kwiaty obok budynku gospodarczego. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Wiejaczka Urszula, Przepióra Monika.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163653