Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Wielkiego Postu, 19.03.2017 r.

Rozpoczęliśmy 3 tydzień Wielkiego Postu. W tygodniu w liturgii, jutro w poniedziałek św. Józefa, msze święte o 7.00 rano i o 16.00 po południu i w sobotę Zwiastowanie Pańskie, Dzień Świętości Życia, msze święte także o 7.00 rano i o 16.00 po południu. Solenizantom najlepsze życzenia.

W środę msza święta i nowenna o 16.00 ku czci Matki Bożej Bolesnej.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.00. Potem Msza święta. Droga Krzyżowa także w niedzielę po porannej Mszy świętej o 8.30.

Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedzielę z kazaniem pasyjnym. Potem Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy.

Są jeszcze w zakrystii przygotowane przez Caritas paschaliki świąteczne. Można kupić po Mszy świętej, cena 5 złotych. Paschaliki można zapalić w domu lub na cmentarzu na grobie bliskich jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego.

Serdecznie dziękuję za indywidualne dodatkowe ofiary na potrzeby kościoła, od pewnej osoby z Grochowej 200 zł i za ofiary na tacę w kościele podziękowania dla wszystkich dobroczyńców. Trwają prace przy budowie budynku garażowego obok plebani. W maju planowane jest rozpoczęcie prac przy murze wokół kościoła i odbudowa głównej bramy.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Białobok Ewa, Tkacz Bożena, Tabiś Roman.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163639