Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, VIII Niedziela zwykła, 26.02.2017 r.

Dzisiaj 40-godzinne nabożeństwo. Po Komunii świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek i we wtorek modlitwę rozpoczniemy o godz. 15.30 Koronką do Miłosierdzia Bożego, będzie okazja do prywatnej modlitwy przy Najświętszym Sakramencie i do spowiedzi. Msza święta o 16.00.

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość w naszych rodzinach.

Msze święte w Środę Popielcową o 8.30 i o 16.00. W czasie mszy św. posypanie głów popiołem, jako symbol podjęcia pokuty za grzechy. Składka zbierana w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki w ciągu dnia i abstynencja. W środę wypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, walczących i cierpiących za wolną Polskę po II wojnie światowej.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.00. Potem Msza święta. Droga Krzyżowa będzie także w niedzielę po porannej Mszy świętej o 8.30. W sobotę wspomnienie św. Kazimierza. Solenizantom najlepsze życzenia.

Od Środy Popielcowej do niedzieli kwartalne dni o ducha pokuty.

Gorzkie Żale w niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30. Potem Msza święta. W Wielkim Poście nie będziemy śpiewać Nieszporów przed Gorzkimi Żalami. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

W tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte o 7.00 rano i o 16.00. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Do chorych pojadę od 8.30. Okazja do spowiedzi jest codziennie przed Mszą świętą. Rano w pierwsze piątki są sprawowane Msze święte za wszystkich wypominanych zmarłych w kościele pw. św. Mikołaja.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Koszyk Maria, Wiejaczka Lucyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163652