Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela Adwentu, 18.12.2016 r.

Dzisiaj IV niedziela Adwentu. Roraty rano o godz. 6.50, w środę o 16.00. Jutro od godz. 8.30 pojedziemy do chorych przed świętami. W środę spowiedź św., w kościele św. Piotra i Pawła od 8.30 do 17.00. Po południu od 14.00 w kościele św. Mikołaja. Po spowiedzi Roraty o 16.00.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud. Bóg zapłać za Wasze ofiary w ciągu całego roku na wykonywane prace.

W tym roku koszt prac przy murze i chodniku, wyniósł blisko 100 tys. zł. Wszystko zostało wypłacone. Podam szczegóły na zakończenie roku. W przyszłym roku mamy nadzieję na otrzymanie dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego z Krakowa na dalsze prace przy murach. Został przygotowany wniosek i złożony w Urzędzie w Krakowie.

Od dzisiaj do soboty w naszym kościele, w bocznej kaplicy będzie wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Bardzo proszę o gest dobrych serc.

Dziękuję za serdeczne przyjęcie P. Kościelnego z opłatkami i za złożone ofiary za Jego pracę przy kościele.

W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Rano Msza święta o godz. 6.50. Wieczorem wigilia w naszych rodzinnych domach. Zachęcam do zachowania zwyczajów bożonarodzeniowych, jak łamanie się opłatkiem, życzenia, wspólna modlitwa, śpiew kolęd. Pasterka w kościele św. Mikołaja o godz. 22.30, w kościele św. Piotra i Pawła o północy. Składka w czasie pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

W święta, w I i II dzień świąt msze święte o godz.: 8.30, 10.30, 14.30.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę.  W wigilię proszę chętnych do pomocy przy ubieraniu choinek i szopki po mszy świętej porannej. Do sprzątania proszę w wigilię przed południem rodziny: Chmura Izabela, Synowiec Bogusława, Smoszna Natalia.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. W tygodniku obrzęd modlitwy rozpoczynającej wigilię w rodzinie. Jest także „Mały Gość Niedzielny” z obrazkiem Matki Bożej. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163661