Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, I Niedziela Adwentu, 27.11.2016 r.

Dzisiaj I niedziela Adwentu. Codziennie w dni powszednie Roraty z udziałem dzieci z lampionami, o godz. 6.50. W środę o 16.00. W czasie Rorat będę losował nagrody dla dzieci spośród serduszek wykonanych przez dzieci z wypisanym dobrym uczynkiem. W tym roku w Adwencie będziemy wspominać 300. rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, „W domu Królowej”. Obok dekoracji jest skarbona na prośby do Matki Bożej, złożymy je w żłóbku Bożonarodzeniowym. Serdecznie zapraszam.

Za tydzień w niedzielę odpust w naszym kościele. Główna msza święta ku czci św. Mikołaja będzie o godz. 11.00. Rano msza św. o 8.30. Nie ma Mszy św. o 14.30. Jak będzie sprzyjająca pogoda urządzimy procesję wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Proszę o przygotowanie feretronów. Na odpust zapraszam druhów OSP z Sędziszowej z pocztem sztandarowym, dzieci, młodzież i wszystkich wiernych.

Uroczystość odpustowa jest połączona w tym roku z wizytacją Ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza. Ks. Biskup przyjedzie o godz. 8.15. Powitanie przed kościołem i wręczenie kluczy Ks. Biskupowi. Po Mszy św. o godz. 8.30 spotkanie z Różami Różańcowymi i zmiana tajemnic różańca. O 10.30 przed sumą, Ks. Biskup spotka się z DSM, ministrantami, lektorami i młodzieżą w sali budynku gospodarczego. Po południu Ks. Biskup o godz. 15.00 spotka się z Radą Duszpasterską Rektoratu. Zapraszam do wspólnej modlitwy i dobrego przeżycia wizytacji Ks. Biskupa.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte o godz. 6.50 i o 16.00. Składka w I piątek na misje. Do chorych pojadę od godz. 8.00.

Spowiedź przed odpustem i przed I piątkiem w środę i piątek o 15.30. Codziennie rano jest okazja do spowiedzi przed Mszą świętą.

Za chwilę poświęcę opłatki na nasze stoły wigilijne. Pan Kościelny odwiedzi rodziny należące do Rektoratu z tymi opłatkami. Ofiary składane przy tej okazji są wynagrodzeniem za jego pracę przy kościele. Dziękuję za życzliwe przyjęcie.

Trwają prace przy kościele, w tygodniu od strony plebani została wykonana część chodnika procesyjnego. Dziękuję za pomoc w pracach już wyznaczonym w minionych tygodniach i z rodziny Chmura Zbigniew.

Przy kościele można zakupić świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Cena świecy 5 złotych. Jest to pomoc dla dzieci.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Dziękuję za przygotowanie dekoracji adwentowej. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień, przed odpustem, proszę rodziny: Ślipek Krystyna, Libront Krystyna, Urbanek Joanna, Górska Michalina i Kotowicz Katarzyna.

Gościmy

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163667