Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXXIII Niedziela zwykła, 13.11.2016 r.

Dzisiaj przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pomagamy Kościołowi w Iraku. Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” organizuje zbiórkę dla prześladowanych. Przy Kościele można złożyć dar do puszek. Przed popołudniową Mszą świętą o 14.10 nieszpory. W liturgii wspominamy:  w czwartek św. Elżbietę, w piątek bł. Karolinę Kózka, w sobotę bł. Salomeę, dzisiaj także imieniny Stanisława, dawne wspomnienie św. Stanisława Kostki. Solenizantom, tym z liturgicznych wspomnień i z kalendarza najlepsze życzenia.

Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to Święto Liturgicznej Służby Ołtarza. W związku z tym za tydzień w czasie Mszy św. o 8.30 kandydaci zostaną przyjęci do ministrantów.

W środę Msza święta i nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Po Mszy św. spotkanie kandydatów na ministrantów i rodziców chłopców. Serdecznie zapraszam.

Dziękuję za pomoc w pracach przy kościele w minionym tygodniu z rodzin: Smoszna Marian i Zych Roman. Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą będziemy kontynuować prace przy chodniku procesyjnym.

Proszę o zachowanie czystości i porządku w toalecie przy budynku gospodarczym. Toaleta jest otwarta cały czas, ale proszę o uszanowanie siebie nawzajem. Nie jest to też miejsce uczestnictwa we Mszy świętej.

Za tydzień będzie można kupić przy naszym kościele świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Cena świecy 5 złotych.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Teresa Hadała, Anna Nowak.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Dzisiaj w tygodniku kalendarz ścienny na rok 2017. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163664