Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXXII Niedziela zwykła, 06.11.2016 r.

Do wtorku możliwość zyskiwania odpustów za zmarłych, czyli darowania kary za grzechy. Wypominki listopadowe o 15.30. Potem Msza święta.

Serdecznie dziękuję druhom strażakom z OSP Sędziszowa za utrzymanie porządku i kierowanie ruchem w Uroczystość Wszystkich Świętych.

W środę Msza święta i nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

W piątek Narodowe Święto Niepodległości. W rocznicę Odzyskania Niepodległości Msza święta w intencji Ojczyzny o godz. 16.00. Pół godziny wcześniej o godz. 15.30 wypominki narodowe przygotowane przez młodzież. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Gminne uroczystości o godz. 14.00 w Bobowej.

Trwają prace przy chodniku procesyjnym, został także położony kamień przy krzyżu misyjnym i na nowo umocowany pomnik Papieża św. Jana Pawła II. Bóg zapłać za prace z wyznaczonych rodzin. W tygodniu, jeżeli będzie potrzeba poproszę o pomoc z kolejnych rodzin z Siedlisk Wieś.

Bóg zapłać za ofiarę 200 zł Pani Marii Rząca z Tarnowskich Gór. Dziękuję także Panu Burmistrzowi Bobowej Wacławowi Ligęza i Radzie Miasta za dotację 15 000 zł na zakup kamienia oraz rodzinie Państwa Stanisławy i Adama Rajskich z Nowego Targu, którzy w tym roku wraz z córkami Ewą i Joanną ofiarowali 29 500 zł na prace przy chodniku.

Bóg zapłać za ofiary złożone przy okazji wypominek. Było to 9 000 zł. Będą przeznaczone na prace na plebani. W przyszłym roku będzie konieczne malowanie dachu na plebani. Blacha w wielu miejscach rdzewieje. W minionym tygodniu zostały okute blachą kominy. Trwa też wymiana starych rur z wodą i kanalizacyjnych oraz remont łazienki, która nie była używana od kilkunastu lat.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Agnieszka Bartoszek, Barbara Tabiś.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163658