Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXX Niedziela zwykła, 23.10.2016 r.

Dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny w Polsce. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę, przeznaczone na misje. W liturgii wspominamy: we wtorek św. Jana Pawła II, w piątek św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie do piątku o godz. 16.30, przed Mszą świętą. W sobotę o 15.30. W niedzielę różaniec o 14.00.

Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu cmentarza. W bocznej kaplicy są kartki na wypominki całoroczne i listopadowe. Wypominki roczne są czytane przed Mszą świętą w niedzielę o 8.30. Po południu przed Mszą św. są śpiewane Nieszpory ze wspomnieniem tych zmarłych. W ciągu roku, raz w miesiącu za wypominanych zmarłych w naszym kościele będę sprawował Mszę świętą w każdy Pierwszy piątek miesiąca.

Trwają prace przy chodniku procesyjnym wokół kościoła. Dziękuję za pomoc w minionym tygodniu wyznaczonym rodzinom. W tym tygodniu proszę o pomoc z rodzin na 2 dni: w czwartek: Górski Marek, Urbanek Ryszard i w piątek: Kotowicz Krzysztof, Bogusz Bronisław.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za ofiary. Serdecznie dziękuję także za dodatkowe ofiary na prace przy chodniku od rodzin spoza Rektoratu.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Grażyna Marszał, Małgorzata Laskowska, Marta Juruś.

W przyszłą niedzielę zmiana czasu na zimowy z 3 na 2 w nocy. Za tydzień śpimy godzinę dłużej.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163668