Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXIX Niedziela zwykła, 16.10.2016 r.

W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Ignacego, we wtorek św. Łukasza, Dzień Służby Zdrowia, w czwartek św. Jana Kantego, w piątek bł. Jakuba Strzemię, w sobotę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie. Solenizantom bieżącego tygodnia i wszystkim Pracownikom Służby Zdrowia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Przyszła niedziela, to Światowy Dzień Misyjny. Składka za tydzień jest przeznaczona na misje. Bóg zapłać.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30 przed Mszą świętą. W niedzielę różaniec o 14.00.

Dzisiaj w całej Polsce zgodnie z uchwałą KEP odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy świętej i przystępujących do Komunii świętej.

Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu cmentarza. W bocznej kaplicy są kartki na wypominki całoroczne i listopadowe. Wypominki roczne są czytane przed Mszą świętą w niedzielę o 8.30. Po południu przed Mszą św. są śpiewane Nieszpory ze wspomnieniem tych zmarłych. W ciągu roku, raz w miesiącu za wypominanych zmarłych w naszym kościele będę sprawował Mszę świętą w każdy Pierwszy piątek miesiąca.

Trwają prace przy chodniku procesyjnym wokół kościoła. Dziękuję za pomoc w minionym tygodniu wyznaczonym rodzinom. W tygodniu proszę o pomoc z rodzin, w poniedziałek: Marszał Jan, Bartoszek Adam, Cieśla Sylwester, we wtorek: Tabiś Stanisław, Dziedzic Jan, w środę: Nowak Mariusz, Hadała Andrzej, w czwartek: Górski Janusz, Górski Zdzisław, w piątek: Ślipek Jan, Libront Stefan.

Serdecznie dziękuję za dodatkowe ofiary na prace przy chodniku: z Sędziszowej 100 zł. Dziękuję także za składki gospodarcze z Grochowej.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę i  za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Kasprzyk Grażyna, Jamrozy Krystyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163670