Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXVIII Niedziela zwykła, 09.10.2016 r.

Dzisiaj Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami Miłosierdzia”. Przy kościołach w naszej Ojczyźnie można złożyć ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – są to ofiary dla ubogiej studiującej młodzieży. Po południu procesja różańcowa o godz. 14.00.

W tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek Dzień Nauczyciela, w sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa. Solenizantom bieżącego tygodnia i pracownikom oświaty najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30 przed Mszą świętą. W niedzielę różaniec o 14.00.

Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu cmentarza. W bocznej kaplicy są kartki na wypominki całoroczne i listopadowe. Wypominki roczne są czytane przed Mszą świętą w niedzielę o 8.30. Po południu przed Mszą św. są śpiewane Nieszpory ze wspomnieniem tych zmarłych. W ciągu roku, raz w miesiącu za wypominanych zmarłych w naszym kościele będę sprawował Mszę świętą w każdy Pierwszy piątek miesiąca.

Będziemy kontynuować w tygodniu prace przy chodniku procesyjnym wokół kościoła. Proszę o pomoc z rodzin: w poniedziałek: Ciepielowski Marcin, Cisoń Bogdan, we wtorek: Banaś Zbigniew, Wacławik Grzegorz, w środę: Bartoszek Antoni, Kasprzyk Antoni, w czwartek: Jamrozy Mirosław, Wantuch Ignacy, w piątek: Stec Genowefa, Wantuch Agata. Prace rozpoczynamy od godz. 7.30. Gdyby ktoś nie mógł przyjść do pracy, proszę dać znać lub znaleźć zastępstwo.

Serdecznie dziękuję za dodatkowe ofiary na prace przy chodniku: z Sędziszowej Zawodzie 1000 zł, z Bobowej 300 zł, z Siedlisk 300 zł i z Sędziszowej 200 zł. Bóg zapłać także za ofiary na tacę w kościele.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Wantuch Agata, Wantuch Barbara, Stec Genowefa.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163676