Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXV Niedziela zwykła, 18.09.2016 r.

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Dzisiaj jest także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tygodniu, w liturgii wspominamy: w środę św. Mateusza, w piątek św. Ojca Pio. Za tydzień w niedzielę dzień Modlitw o Trzeźwość. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

Dzisiaj przy kościołach można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary. Za tydzień natomiast przy kościołach w całej Polsce będą zbierane ofiary dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. W minionym tygodniu na prace przy chodniku otrzymaliśmy dodatkowe ofiary. Od rodziny z Bobowej 500 zł, z Siedlisk 500 zł, z Łonia 400 zł, z Osiedla 500 zł. Obecnie gromadzimy kamień na chodnik, są wykonywane prace porządkowe, uzupełniane potrzebne dokumenty i mam nadzieję, że w październiku zostanie wykonany chodnik procesyjny.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Banaś Andrzelika, Wacławik Wioletta.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Dzięki katolickiej prasie z natłoku różnych informacji możemy wyłowić te najważniejsze. W tygodniku m.in. o trzęsieniu ziemi we Włoszech, i inne interesujące  artykuły. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163674