Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXIV Niedziela zwykła, 11.09.2016 r.

W liturgii wspominamy: we wtorek św. Jana Chryzostoma, w środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek wspomnienie NMP Bolesnej, w piątek św. Męczenników Korneliusza i Cypriana. Za tydzień w niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego Msza święta rano w kościele o godz. 7.00. Po południu Droga Krzyżowa i Msza święta będzie na Golgocie w Sędziszowej na Zawodziu. Stacje Drogi Krzyżowej znajdują się na terenie lasu P. Stanisława Lubasa. Poświęcenie Golgoty i nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 15.00 Drogą Krzyżową i później będzie Msza święta przy Krzyżu w intencji wszystkich ofiarodawców, dobroczyńców i wykonawców Golgoty. Serdecznie zapraszam.

Za tydzień przy kościołach można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Trwają prace przy chodniku procesyjnym wokół kościoła. Dziękuję za pomoc w minionym tygodniu wyznaczonym rodzinom. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. W minionym tygodniu na prace przy chodniku otrzymaliśmy dodatkowe ofiary. Od rodziny spoza Rektoratu 400 zł, z Sędziszowej Zawodzia 500 zł, z Siedlisk Wieś 200 zł, z Przygórza 200 zł i od P. Wójcików z Kobylanki 500 zł.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Ciesielska Małgorzata, Ciesielski Stanisław, Ligęza Anna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.

Na cmentarzu miało miejsce przykre zdarzenie. Zostało zniszczone jedno przęsło ogrodzenia i dwa groby. Policja prowadzi dochodzenie.

Gościmy

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163675