Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XX Niedziela zwykła, 14.08.2016 r.

W tygodniu w liturgii wspominamy: jutro 15 sierpnia, obowiązkowe święto, Uroczystość Wniebowzięcia NMP, msze św., tak jak w niedzielę, o 8.30 i po południu o 14.30. W środę wspomnienie św. Jacka, w sobotę św. Bernarda. Trwa odpust w Bruśniku. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza. Porządek nabożeństw jest na plakacie przy kościele. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Jutro na Mszy świętej o 8.30, w święto MB Zielnej dożynki rolników z Sędziszowej. Poświęcenie ziół i wieńca dożynkowego. Serdecznie zapraszam. Dożynki Gminne w tym roku w Jankowej, 28 sierpnia.

W środę rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Pamiętajmy w modlitwach o pielgrzymach. Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

Serdecznie dziękuję za dzisiejszą składkę na tacę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W piątek i w sobotę, 19 i 20 sierpnia, w Bobowej będzie uroczystość w 100 rocznicę wizyty Józefa Piłsudskiego w Bobowej. Msza święta, inscenizacja, poświęcenie pomnika, koncerty orkiestr. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Szczegóły na plakatach.

W najbliższym czasie rozpoczniemy prace przy chodniku procesyjnym wokół kościoła. W związku z tymi pracami otrzymaliśmy polecenie od konserwatora zabytków aby usunąć świerki przy kościele, by przywrócić historyczne, tradycyjne otoczenie kościoła. Decyzję konserwatora potwierdził Ks. Biskup.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Firszt Zofia, Iżykiewicz Irena, Mruk Urszula.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. W tygodniku wiele ciekawych artykułów o naszej Ojczyźnie i ze świata. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163671