Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XVIII Niedziela zwykła, 31.07.2016 r.

Jutro rozpoczyna się miesiąc trzeźwości w naszej Ojczyźnie. W liturgii wspominamy w poniedziałek św. Alfonsa Marię Liguoriego, we wtorek w każdym kościele można zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli, związany ze wspomnieniem Matki Bożej Anielskiej i postacią św. Franciszka z Asyżu. Jest to darowanie kary za grzechy. Odpust można ofiarować za siebie po spełnieniu warunków: przyjęta komunia święta, Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego. W czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, i w sobotę, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego. Będą dwie Msze święte o 8.30 i 17.00. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

W tygodniu I piątek miesiąca. Dwie Msze święte o 7.00 rano i o 17.00 po południu. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Duszpasterska wizyta u chorych od godz. 8.00 rano.

W minionym tygodniu odbył się odbiór konserwatorski odbudowanej części muru. Prace zostały ocenione bardzo dobrze. Koszty prac wyniosły 34500 zł. Z dotacji Urzędu Marszałkowskiego z Krakowa pochodziło 20000 zł i nasz wkład ze składek gospodarczych to 14500 zł. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy pomogli w prowadzonych pracach. Rozpoczęliśmy przygotowania dokumentów do wykonania nowego chodnika procesyjnego wokół kościoła.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Stec Anna i Stec Rafał.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. W tygodniku wiele interesujących artykułów, m.in. o Światowych Dniach Młodzieży. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163622