Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XVII Niedziela zwykła, 24.07.2016 r.

W tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Jakuba i św. Krzysztofa, we wtorek św. Joachima i Annę, rodziców NMP, w piątek św. Martę. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W poniedziałek z racji wspomnienia św. Krzysztofa Msza święta o godz. 17.00, po Mszy świętej błogosławieństwo pojazdów, zapraszam wszystkich kierowców.

Trwają Światowe Dni Młodzieży w Diecezjach. We wtorek oficjalne rozpoczęcie w Krakowie. W środę przyjeżdża do Polski Ojciec święty Franciszek. Papież w naszej Ojczyźnie będzie do niedzieli. Mam jeszcze kilka biletów na spotkanie z Papieżem Franciszkiem i zakończenie Światowych Dni Młodzieży na 30 i 31 lipca.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych na prace przy kościele św. Mikołaja. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za ofiary. Składka z tego miesiąca będzie przeznaczona jeszcze na prace przy murze wokół kościoła. Został założony drewniany płotek w murze od strony plebani. Jutro odbędzie się odbiór konserwatorski odbudowanej części muru. Pod koniec sierpnia rozpoczniemy prace przy chodniku procesyjnym wokół kościoła.

Bóg zapłać Rafałowi Wróbel z Bobowej za ufundowanie, wykonanie i montaż poręczy przy schodach do budynku gospodarczego i do toalety.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać za skoszenie trawy, za porządek wokół kościoła i plebani. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Jamrozy Jolanta, Zielińska Bogusława, Szczerba Jadwiga.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. W tygodniku m.in. plakat z Papieżem Franciszkiem i informacje o przyjeździe Ojca świętego do Polski. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163629