Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XVI Niedziela zwykła, 17.07.2016 r.

W tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Szymona z Lipnicy, w środę bł. Czesława, w piątek św. Marię Magdalenę, w sobotę św. Brygidę, Patronkę Europy. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

Do końca lipca można się zapisać na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt pielgrzymki – 90 zł. Druga osoba z domu 60 zł. Pielgrzymka trwa 9 dni, rozpoczyna się 17 sierpnia. Grupę pielgrzymkową tworzą dekanaty Bobowa i Grybów. Przewodnikiem Grupy jest Ks. Piotr Cichoń z Grybowa.

Kontynuujemy prace przy murze wokół kościoła. Odbudowany fragment muru został przykryty kamiennymi daszkami. W tym tygodniu będą trwały jeszcze drobne prace wykończeniowe. Odbiór konserwatorski odbędzie się 25 lipca.

W najbliższy czwartek do naszego dekanatu przybędzie młodzież z Francji przed Światowymi Dniami Młodzieży. W ramach wspólnych spotkań zapraszamy młodzież do udziału w Diecezjalnym Dniu Wspólnoty w Starym Sączu w sobotę. Będzie autobus z dekanatu, zapisy u Justyny Kotowicz z Siedlisk. Inne wspólne spotkania to m.in. w przyszłą niedzielę: adoracja relikwii św. Jana Pawła II i św. Faustyny w Jasiennej oraz grill i zabawa w Biesnej. Szczegóły na plakatach. Mam także 10 bezpłatnych biletów na spotkanie z Papieżem Franciszkiem i zakończenie Światowych Dni Młodzieży na 30 i 31 lipca.

Dziękuję za  sprzątanie kościoła, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Mazur Irena, Turek Maria, Kopiec Monika.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163628