Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość Najświętszej Trójcy, 22.05.2016 r.

Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. We wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Nabożeństwa majowe codziennie w dni powszednie o godz. 17.00. W niedzielę i w Boże Ciało o godz. 14.30. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 8.30 i 14.30. Procesja do czterech ołtarzy będzie po Mszy świętej o godz. 8.30. Składka w Boże Ciało jest na hospicja i cele charytatywne. Proszę o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła mieszkańców rejonów: pierwszy - Sędziszowa Zawodzie, drugi – Sędziszowa Centrum, trzeci – Siedliska Osiedle i Grochowa, czwarty – Siedliska Łonie, Wieś, Przygórze. Zabierzmy na procesję sztandary, feretrony. Zapraszam Druhów Strażaków z OSP Sędziszowa, dzieci z II klasy w pierwszokomunijnych strojach, dzieci sypiące kwiatki. Udział w procesji to publiczne wyznanie wiary. W oktawie Bożego Ciała procesje po Mszy św. o 17.00. W przyszłą niedzielę procesja po Mszy świętej o 8.30, tak jak w Boże Ciało.

Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, 2 czerwca, na błogosławieństwo dzieci przyjedzie do naszego kościoła Ks. Bp Stanisław Salaterski.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych na remont kościoła św. Mikołaja. Ofiary z najbliższych kilku miesięcy będą przeznaczone na prace przy murach, które rozpoczniemy w czerwcu. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za ofiary. Dziękuję za ofiarę 200 zł od rodziny z Pławnej.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiarę. Bóg zapłać P. Andrzejowi Laskowskiemu i Bartkowi za skoszenie trawy i porządek wokół kościoła i plebani. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Żaba Małgorzata, Abram Maria.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163635