Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Zesłanie Ducha Świętego, 15.05.2016 r.

Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zakończenie okresu wielkanocnego i czasu Komunii świętej wielkanocnej. Jutro święto Matki Kościoła, w Bobowej odpust ku czci św. Zofii. W czwartek święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

Zakończył się Biały Tydzień dla dzieci z II klasy SP w Sędziszowej, które przystąpiły w tym roku do Pierwszej Komunii świętej. Dzisiaj Rocznica Pierwszej Komunii dla dzieci z klasy III. Dziękuję za dobry udział i przygotowanie tych Uroczystości.

We wtorek, 17 maja, dzieci z II klasy Szkoły Podstawowej z Sędziszowej jadą na pielgrzymkę do Szczepanowa, to miejsce urodzenia świętego Stanisława, biskupa i męczennika. Wyjazd o godz. 7.45, gromadzimy się przy szkole. Dzieci zabierają ze sobą stroje pierwszokomunijne. Jest to podziękowanie za Pierwszą Komunię Świętą. We wtorek Msza święta będzie rano o godz. 7.00. Po południu o godz. 17.00 nabożeństwo majowe.

W środę modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Po Mszy świętej w środę spotkanie Rady Duszpasterskiej. Rektorat otrzymał dotację z budżetu Województwa Małopolskiego - 20 000 zł. Gromadzimy środki na wkład własny i będziemy kontynuować w czerwcu prace przy murach wokół kościoła od strony plebani.

W sobotę, 21 maja, ze względu na bierzmowanie w Korzennej nabożeństwo majowe i Msza święta będzie w naszym kościele o godz. 18.00.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Mól Helena, Musiał Irena.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. W tygodniku dodatek o zamachu na życie św. Jana Pawła II. Jest także „Mały Gość Niedzielny” z dekoracją do okna na Boże Ciało. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163634