Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, VI Niedziela Wielkanocna, 01.05.2016 r.

Wczoraj młodzież przyjęła Sakrament Bierzmowania. Rodzice i młodzież Rektoratu chcą podziękować Bogu za ten Sakrament w naszym kościele w Boże Ciało, tj. 26 maja, Msza święta w ich intencji będzie o godz. 8.30.

W poniedziałek w Bobowej święto Narodowej Flagi. Otwarcie stadionu i próba pobicia rekordu na największą liczbę osób niosących flagę jednocześnie. Początek o godz. 14.00.

We wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. To także Rocznica Konstytucji 3 Maja. W modlitwie pamiętamy o naszej Ojczyźnie. O godz. 14.00 Msza święta z udziałem władz samorządowych Gminy Bobowa, Druhów Strażaków całej Gminy i dzieci ze Szkoły Podstawowej z Sędziszowej, które przygotowały okolicznościowy program. Serdecznie zapraszam.

W poniedziałek, wtorek i środę – Dni Krzyżowe, dni modlitw o urodzaje. Proszę o przygotowanie feretronów, o godz. 17.00 procesja z majówką i Msza święta.

W czwartek w Bobowej będzie okazja pomodlić się przy symbolach Światowych Dni Młodzieży, tj. Krzyż i Ikona Matki Bożej. Msza święta o godz. 15.00. Symbole ŚDM będą od godz. 16.00 do 17.20. Zapraszam szczególnie młodzież.

W tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte o godz. 7.00 i 17.00. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Do chorych pojadę od 8.00. Okazja do spowiedzi jest codziennie przed Mszą świętą.

W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Atanazego, we wtorek NMP Królowej Polski, w środę św. Floriana, w piątek św. Filipa i Jakuba Apostołów, w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Solenizantom najlepsze życzenia.

Codziennie nabożeństwo majowe o 17.00. Dzisiaj, w niedzielę majówka przed Mszą św. po południu o godz. 14.30. Jest dzisiaj także Msza święta o godz. 10.30 w intencji Druhów Strażaków OSP Sędziszowa.

Za dwa tygodnie, 15 maja w niedzielę na Mszy św. o 8.30 – Rocznica I Komunii świętej, msza św. w intencji dzieci z III klasy ze SP z Sędziszowej. Zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy i rodziców w czwartek po Mszy świętej o 17.00.

Za tydzień Uroczystość Pierwszej Komunii świętej dzieci z II klasy Szkoły Podstawowej w Sędziszowej. Pierwsza Komunia o godz. 11.00. Będzie Msza święta o 8.30, natomiast nie będzie Mszy św. po południu o 14.30. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o 11.00. Pierwsza Spowiedź św. dla dzieci w sobotę, 7 maja, o godz. 9.00.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień przed Pierwszą Komunią Świętą proszę rodziców dzieci o porządek i sprzątanie w kościele i wokół kościoła. Proszę nie wywozić gruzu i śmieci na plac przy plebani.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Wiele ciekawych artykułów, niech będą inspiracją do wartościowych przemyśleń i dobrego życia. Jest także „Promyczek Dobra” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.

Wczoraj odbył się w Ciężkowicach pogrzeb + Salomei Miłkowskiej, 96 lat, która ostatnie lata mieszkała w Sędziszowej.

Gościmy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163625