Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Bożego Miłosierdzia, 03.04.2016 r.

Dzisiaj święto Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy za św. S. Faustynę Kowalską i św. Jana Pawła II. Rozpoczyna się 72. Tydzień modlitw o rozwój cnoty miłosierdzia chrześcijańskiego. Po błogosławieństwie zmiana tajemnic różańcowych.

W poniedziałek, w liturgii Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25 marca. Jest to także Dzień Świętości Życia.

W środę Msza święta i nowenna o godz. 17.00 ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów.

Za tydzień w Kościele jest Niedziela Biblijna, przypomnimy sobie potrzebę czytania i szacunku dla Pisma Świętego.

Przekazałem Ks. Proboszczowi 24400 zł za wykonane alejki na cmentarzu. Taka została ustalona kwota na Radzie Duszpasterskiej przy kościele św. Piotra i Pawła, jako wkład od mieszkańców Rektoratu. Dziękuję za wasze ofiary na ten cel. Od kwietnia składki gospodarcze będą przeznaczone na prace przy naszym kościele, będziemy kontynuować prace przy murach. Przekazałem także Ks. Proboszczowi wasze ofiary na porządkowanie cmentarza. Od stycznia tego roku od mieszkańców Rektoratu została przekazana kwota 2220 zł.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Konewska Bogusława, Nabożny Anna i Kulig Andrzelika.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. W tygodniku jest płyta z muzyczną i recytowaną wersją Koronki do Miłosierdzia Bożego. Jest także „Promyczek Dobra” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163621