Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, V Niedziela Wielkiego Postu, 13.03.2016 r.

Dzisiaj V niedziela Wielkiego Postu. Od dzisiaj w kościele są zasłonięte krzyże, do zakończenia liturgii Wielkiego Piątku. W sobotę Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte rano o godz. 7.00 i po południu o 17.00. Solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

W środę msza święta i nowenna o 16.00 ku czci Matki Bożej Bolesnej. Po Mszy świętej spotkanie dzieci z II klasy SP w Sędziszowej i rodziców przed I Komunią Świętą.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.00. Potem Msza święta. Droga Krzyżowa także dzisiaj, w niedzielę po porannej Mszy świętej o 8.30.

Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedziele z kazaniem pasyjnym. Potem Msza święta. Dzisiaj na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za ofiary Bóg zapłać.

Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, do Wielkiej Środy. W Niedzielę Palmową będą trzy Msze święte. Do południa  poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 8.30 i o 10.30. Po Mszy świętej o godz. 8.30 spotkanie rekolekcyjne dla rodziców i małżonków, a po Mszy św. o 10.30 spotkanie dla młodzieży. Będzie procesja z palmami, proszę się zgromadzić z palmami przed głównym wejściem do kościoła. Centrum Kultury z Bobowej ufunduje nagrody za najładniejsze palmy. Proszę zostawić podpisane palmy do konkursu w kościele. Zachęcam do samodzielnego wykonania palm.  Składka na tacę w Niedzielę Palmową przeznaczona jest na Seminarium Duchowne, jako jałmużna postna.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców składek gospodarczych na potrzeby naszej wspólnoty. Ta składka będzie jeszcze przeznaczona na alejki na cmentarzu. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za dar serca. Dziękuję za dodatkową indywidualną ofiarę od rodziny z Siedlisk Przygórza w wysokości 1000 zł i z Grochowej 100 zł.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za wczoraj złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Wróbel Jolanta, Hals Izabela.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163575