Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela Wielkiego Postu, 06.03.2016 r.

Dzisiaj IV niedziela Wielkiego Postu. Niedziela „Laetare” /radować się/. Wyrażamy radość z obfitości darów nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii. Słyszymy zachętę, aby radość czerpać od Chrystusa, bo już niedługo będziemy przeżywać radość wielkanocną.

W środę msza święta i nowenna o 16.00 ku czci Matki Bożej Bolesnej.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.00. Potem Msza święta. Droga Krzyżowa także w niedzielę po porannej Mszy świętej o 8.30.

Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedziele z kazaniem pasyjnym. Potem Msza święta. Za tydzień na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za ofiary Bóg zapłać.

Są jeszcze w zakrystii przygotowane przez Caritas paschaliki świąteczne. Można kupić po Mszy świętej, cena 5 złotych. Paschaliki można zapalić w domu lub na cmentarzu na grobie bliskich jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego.

Serdecznie dziękuję za indywidualne dodatkowe ofiary na potrzeby naszej wspólnoty, z Sędziszowej – dwie ofiary po 1000 zł i trzecia 100 zł oraz z Siedlisk Łonie – 500 zł. Bóg zapłać także za złożone większe ofiary przy składce gospodarczej na alejki na cmentarzu, aby można było w marcu zapłacić za wykonaną pracę.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za wczoraj złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Koszyk Maria, Wiejaczka Lucyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163568