Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, I Niedziela Wielkiego Postu, 14.02.2016 r.

Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, czas łaski i zbawienia. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00. Potem Msza święta. Droga Krzyżowa także w niedzielę po porannej Mszy świętej o 8.30.

Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedzielę z kazaniem pasyjnym. Potem Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy.

Za tydzień w II niedzielę Wielkiego Postu składka w naszej diecezji na Seminarium Duchowne w Tarnowie. W całej Polsce przy kościołach będą zbierane ofiary na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”.

Caritas Polska przygotowała paschaliki świąteczne. Można w zakrystii kupić po Mszy świętej, cena 5 złotych. Paschaliki można zapalić w domu lub na cmentarzu na grobie bliskich jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego.

Serdecznie dziękuję za indywidualną dodatkową ofiarę 300 zł rodzinie z Siedlisk Osiedla na alejki na cmentarzu.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Iwaniec Anna, Truchan Urszula i Górowski Mateusz.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Do tygodnika została dołączona książeczka z rachunkiem sumienia. Jest także „Mały Gość Niedzielny”. Gazety są w bocznej kaplicy.

W minionym tygodniu, w naszym kościele odbył się pogrzeb śp. † Józefa Ferenc, lat 78, z Bobowej.

Gościmy

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163578