Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, V Niedziela zwykła, 07.02.2016 r.

Dzisiaj 40-godzinne nabożeństwo. Po Komunii świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek i we wtorek modlitwę rozpoczniemy o godz. 15.30 Koronką do Miłosierdzia Bożego, będzie okazja do prywatnej modlitwy przy Najświętszym Sakramencie i do spowiedzi. Msza święta o 16.00.

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość w naszych rodzinach.

W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte w Środę Popielcową o 8.30 i o 16.00. W czasie mszy św. posypanie głów popiołem, jako symbol podjęcia pokuty za grzechy. Składka zbierana w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki w ciągu dnia i abstynencja.

W czwartek Światowy Dzień Chorego, wspomnienie NMP z Lourdes.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.00. Potem Msza święta. Droga Krzyżowa będzie także w niedzielę po porannej Mszy świętej o 8.30.

Gorzkie Żale w niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30. Potem Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

Bóg zapłać tym, którzy pomogli uporządkować dekoracje świąteczne i wystrój bożonarodzeniowy. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Mucha Bernadeta, Turska Anna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163570