Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela zwykła, 26.01.2020 r.

W liturgii w tygodniu wspominamy, we wtorek św. Tomasza z Akwinu, w środę Rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, w piątek św. Jana Bosko. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia oraz nauczycielom, dzieciom i młodzieży, którzy rozpoczęli ferie zimowe w naszym województwie.

W przyszłą niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za siostry zakonne, zwłaszcza pochodzące z naszych rodzin. W czasie Mszy świętych poświęcenie gromnic. Ofiary z tego dnia są przeznaczone na zakony klauzurowe.

W środę o 16.00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła oraz za chorych i wyjeżdżających do pracy.

W zakrystii są zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych na prace przy kościele św. Mikołaja. W tym roku ofiary będą przeznaczone na odnowienie ambony. Będziemy kontynuować składki jak dotychczas po 30 zł. To nasz wkład w piękno świątyni, która jest naszą chlubą i radością. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za ofiary.

Na porządkowanie cmentarza w tym roku zostaje utrzymana składka w wysokości 30 zł na cały rok. Można ją przekazać przy składkach gospodarczych lub przy podatkach.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Gomulak Lucyna, Kulig Andrzelika.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.