Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela zwykła, 24.01.2021 r.

 

W niedziele i święta jest prowadzona transmisja internetowa Mszy świętej z naszego kościoła na stronie Rektoratu: www.mikolaj.siedliska.info

W liturgii w tygodniu wspominamy, w poniedziałek Nawrócenie św. Pawła, we wtorek św. Tymoteusza i Tytusa, w czwartek św. Tomasza z Akwinu, w piątek Rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

W środę o 16.00 Msza święta, Nowenna do Matki Bożej i modlitwa do św. Józefa. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła oraz za chorych i wyjeżdżających do pracy.

Dzisiaj Dzień Solidarności z Chorwacją. Przy kościołach można złożyć ofiary do puszek przeznaczone dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi. Bóg zapłać.

Za tydzień w naszym kościele comiesięczna składka gospodarcza na prace przy kościele św. Mikołaja. W tym roku te ofiary składane na tacę w jedną niedzielę w każdym miesiącu będą przeznaczone na zabezpieczenie ścian przed wilgocią i malowanie kościoła wewnątrz, ogrodzenie przy plebanii i schody na chór. Ofiary mogą być podpisane, wtedy wpiszę ofiarodawców do prowadzonej Księgi dobroczyńców lub złożone anonimowo. To nasz wkład w piękno świątyni, która jest naszą chlubą i radością. Bóg zapłać za ofiary.

Wielki Post rozpocznie się w tym roku 17 lutego. 40-godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem będzie w naszym kościele przez 3 dni bezpośrednio poprzedzające Środę Popielcową.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Żaba Katarzyna, Ligęza Iwona.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.