Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela zwykła, 23.01.2022 r.

W ubiegłą niedzielę Ks. Bp Leszek Leszkiewicz poświęcił odnowione ołtarze, chrzcielnicę, ambonę i organy w naszym kościele. Dziękuję za ofiarowane dary dla naszego kościoła: P. Poseł Barbarze Bartuś za ornat maryjny oraz P. Burmistrzowi Bobowej Wacławowi Ligęza z małżonką za Mszał Rzymski. Od naszej wspólnoty przekazaliśmy dla kościoła synodalną stułę i złocone kustodium, to naczynie do przechowywania konsekrowanej hostii w tabernakulum, o wartości 1000 zł. Dziękuję P. Organiście, Kościelnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Druhom Strażakom z OSP Sędziszowa za obecność z pocztem sztandarowym i Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Sędziszowej za śpiew pastorałek. Wszystkim dziękuję za modlitwę.

Dzisiaj Niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego. W liturgii w tygodniu wspominamy, w poniedziałek św. Franciszka Salezego, we wtorek Nawrócenie św. Pawła, w środę św. Tymoteusza i Tytusa, w piątek św. Tomasza z Akwinu, w sobotę Rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

W środę o 16.00 Msza święta i Nowenna do Matki Bożej. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła oraz za chorych i wyjeżdżających do pracy.

Za tydzień w naszym kościele comiesięczna składka gospodarcza na prace przy kościele św. Mikołaja. W tym roku chcemy wykonać balaski do naszego kościoła, poprawić schody na chór i odnowić sztandary. Bóg zapłać za ofiary.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Tabiś Anna, Framęga Agata, Mazur Irena.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Zmarł † Roman Zych z Siedlisk, 56 lat. Pogrzeb dzisiaj o godz. 12.00. Wprowadzenie do kościoła i różaniec o godz. 11.30.