Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu, 20.03.2022 r.

Rozpoczęliśmy 3 tydzień Wielkiego Postu. Dziękuję serdecznie za modlitwę w czasie misji świętych w naszej wspólnocie wiary, które odbyły się w minionym tygodniu. Dzisiaj Droga Krzyżowa po porannej Mszy świętej o godz. 8.30.

Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedzielę z kazaniem pasyjnym. Po Nabożeństwie Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy.

Trwa nadal wojna na Ukrainie. Modlimy się o pokój między narodami. Dziękuję za złożone w budynku gospodarczym produkty dla mieszkańców Ukrainy. Jutro zostaną przygotowane paczki i przekazane przez Caritas na Ukrainę. Bóg zapłać.

W środę msza święta i nowenna ku czci Matki Bożej Bolesnej o godz. 16.30. Serdecznie zapraszam.

W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z racji Uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Droga Krzyżowa o godz. 16.00. Po Nabożeństwie Msza święta. Na zakończenie Mszy świętej w jedności z Ojcem Świętym odmówimy Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Caritas Polska przygotowała paschaliki świąteczne. Można kupić w zakrystii, cena 7 zł. Paschaliki można zapalić w domu lub na cmentarzu na grobie bliskich jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego.

Za tydzień w naszym kościele comiesięczna składka gospodarcza na prace przy kościele św. Mikołaja. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę z rodzin: Irena Ligęza, Barbara Ciepielowska, Dorota Cisoń.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.