Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu, 12.03.2023 r.

Rozpoczęliśmy 3 tydzień Wielkiego Postu. Droga Krzyżowa dzisiaj po porannej Mszy świętej o godz. 8.30 i w piątek o godz. 16.30. Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedzielę z kazaniem pasyjnym. Po Nabożeństwie Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy.

W środę msza święta i nowenna ku czci Matki Bożej Bolesnej o godz. 16.30. Serdecznie zapraszam.

Caritas Polska przygotowała paschaliki świąteczne, są w zakrystii. Można złożyć ofiarę na cele charytatywne 10 zł. Paschaliki można zapalić w domu lub na cmentarzu na grobie bliskich jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego.

Na porządkowanie cmentarza w tym roku zostaje utrzymana składka w wysokości 30 zł od rodziny na cały rok. Można ją przekazać w kościele lub przy podatkach. Bóg zapłać.

Dla Matki Bożej Bolesnej została ofiarowana korona jako wotum i umieszczona w gablocie. Złota korona zdobiona rubinami i perłami jest darem od modlących się w naszym kościele. Koszt wykonania korony to 5000 zł. Dziękuję P. Marianowi Bartoszkowi za ofiarę 1500 zł na koronę.

Do zakrystii została wykonana zamykana szafka na nagłośnienie kościoła i  przedmioty kultu. Koszt szafki to 1000 zł.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Troskę o kościół i otoczenie na najbliższy tydzień powierzamy rodzinom z Grochowej: Chmura Iwona, Rembisz Danuta, Sowa Aneta, Migacz Marta.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.