Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu, 07.03.2021 r.

Rozpoczęliśmy 3 tydzień Wielkiego Postu. Dziś Pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Jutro Dzień Kobiet. Solenizantom całego tygodnia, szczególnie dla wszystkich Pań, najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę msza święta i nowenna ku czci Matki Bożej Bolesnej o godz. 16.00. Rozpoczniemy także nowennę przez uroczystością św. Józefa. Po modlitwie spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego na plebanii. Temat spotkania: „Media społecznościowe jako narzędzie ewangelizacji i komunikacji w Kościele Tarnowskim”. Serdecznie zapraszam.

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00. Po Nabożeństwie Msza święta. Droga Krzyżowa także w niedzielę po porannej Mszy świętej o 8.30.

Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedzielę z kazaniem pasyjnym. Po Nabożeństwie Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy.

Caritas Polska przygotowała paschaliki świąteczne. Można kupić w zakrystii. Paschaliki można zapalić w domu lub na cmentarzu na grobie bliskich jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego.

Serdecznie dziękuję za kilkudniowe czuwanie w kościele w czasie Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Patronki Robotników, Repliki Nowohuckiego Krzyża i Relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Rodzinie z Siedlisk dziękuję za dodatkową ofiarę 1000 zł na prace przy naszym kościele.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania z rodzin: Łajków i Semlów z Sędziszowej Zawodzie.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także numer specjalny „Gościa Niedzielnego” poświęcony św. Józefowi w cenie 9 złotych. Gazety są w bocznej kaplicy.