Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna, 26.04.2020 r.

W związku ze stanem epidemii w Polsce we mszy świętej może uczestniczyć 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele zgodnie z powierzchnią może to być 10 osób. Ksiądz Biskup udzielił wszystkim dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej. Zachęcam do korzystania z transmisji internetowej z naszego kościoła na stronie Rektoratu: www.mikolaj.siedliska.info

Dzisiaj Niedziela Biblijna i Synodalna oraz dzień modlitw za kierowców. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

W liturgii w tygodniu wspominamy: w środę św. Katarzyny ze Sieny, w sobotę NMP Królowej Polski, uroczystość przeniesiona z niedzieli. Solenizantom najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W piątek rozpoczęcie Nabożeństw majowych o godz. 17.00. To Pierwszy Piątek miesiąca, będzie także Msza święta rano o godz. 7.00. Do chorych niestety nie możemy pojechać. Kapłani mogą odwiedzić chorych tylko w niebezpieczeństwie śmierci. W niedzielę majówka o godz. 14.10 przed popołudniową Mszą świętą.

Zostały przekazane zbierającym zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Rozpoczęliśmy prace przy ambonie i organach. W związku z dofinansowaniem prace muszą być wykonane w tym roku. Proszę przy zbieraniu ofiar zachować szczególną ostrożność. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za ofiary. Można także przekazać ofiarę na rachunek bankowy Rektoratu: 37 8797 1013 0010 0168 4155 0001.

Bóg zapłać za ofiarę 2000 zł rodzinie z Siedlisk Przygórze na odnowienie organów.

Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz za ofiarę. Nowożeńcom dziękuję za kwiaty do kościoła. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Turek Maria, Kopiec Monika, Kuk Robert.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Gazety są w bocznej kaplicy.