Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna, 23.04.2023 r.

Dzisiaj VII Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Czytamy Ewangelię św. Jana. Rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

W liturgii w tygodniu wspominamy: jutro św. Wojciecha, we wtorek św. Marka, w sobotę św. Katarzynę ze Sieny. Solenizantom najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę, to składka gospodarcza na prace przy kościele św. Mikołaja. Bóg zapłać za ofiarę 500 zł z Siedlisk na koronę jako wotum dla Matki Bożej.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się o pokój między narodami, za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja, za chorych oraz za wyjeżdżających do pracy. Serdecznie zapraszam.

Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania – składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza 4 kandydatów zostanie przyjętych do Liturgicznej Służby Ołtarza. Uroczystość przyjęcia ministrantów będzie na Mszy świętej o godz. 8.30. Dziękujemy chłopcom i rodzicom kandydatów za podjęcie obowiązków służby przy ołtarzu w kościele.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za porządek wokół świątyni i skoszenie trawy. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Koszyk Maria, Wiejaczka Lucyna, Wróbel Jolanta, Krok Żaneta.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

W piątek zmarła † Helena Juruś z Siedlisk, lat 85. Pogrzeb będzie 24 kwietnia, w poniedziałek o godz. 14.00. Wprowadzenie do kościoła i różaniec o godz. 13.30.