Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna, 18.04.2021 r.

W związku ze stanem epidemii w Polsce i wzrostem zachorowań, także w naszym rejonie proszę o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. Przy wejściu do kościoła znajduje się płyn do dezynfekcji oraz maseczki. W niedziele jest prowadzona transmisja internetowa Mszy świętej z naszego kościoła na stronie Rektoratu: www.mikolaj.siedliska.info

Dzisiaj V Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Czytamy Ewangelię św. Marka. Rozpoczyna się XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja, za chorych oraz za wyjeżdżających do pracy. Serdecznie zapraszam.

W liturgii w tygodniu wspominamy: w piątek św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Msze święte o godz. 7.00 i 17.00. Z racji tej Uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Solenizantom najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.

Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania – składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę w kościele. To nasza składka gospodarcza przeznaczona na prowadzone prace. Dziękuję także za ofiary wpłacane na konto Rektoratu. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz za ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Wójcik Zuzanna, Bartoszek Maria, Kuk Zofia.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Dzisiaj pogrzeb śp. † Zuzanny Wróbel, 72 lata, z Sędziszowej Zawodzia, o 12.30, a we wtorek pogrzeb siostry P. Stanisława Tabisia śp. † Marii Barbary Wojtas z Tarnowa, 71 lat, o godz. 14.00.