Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu, 12.12.2021 r.

Dzisiaj III niedziela Adwentu. Rozpoczynają się Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Jutro wspominamy św. Łucję, we wtorek św. Jana od Krzyża, a w czwartek rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Solenizantom najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego.

Roraty z udziałem dzieci z lampionami, o godz. 6.50 rano, w środę roraty po południu o godz.16.00. W tym roku wraz z Maryją i Józefem wędrujemy z Nazaretu do Betlejem, zatrzymując się w miejscach związanych z Ewangelią. W czasie Rorat losujemy figurkę Dzieciątka Jezus dla dzieci spośród wykonanych serduszek z wypisanym dobrym uczynkiem. Serdecznie zapraszam.

W środę po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej Rektoratu, podsumowanie działalności duszpasterskiej i gospodarczej. Zapraszam na spotkanie na plebani.

W zakrystii Pan Kościelny przekazuje naszym rodzinom poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są wynagrodzeniem za jego pracę przy kościele. Można zakupić także świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Cena świecy 7 złotych.

Za tydzień będzie składka gospodarcza na prace w naszym kościele św. Mikołaja. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na tacę i przekazywane do banku. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Żaba Katarzyna, Ligęza Iwona.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty † Stanisława Orłowskiego z Siedlisk, 80 lat. Pamiętajmy w modlitwach o zmarłych.

Zostały wprowadzone nowe ograniczenia związane z epidemią dotyczące także kościołów. Od 15 grudnia w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób do 30 %. Ograniczenia nie dotyczą osób zaszczepionych. Proszę także o przestrzeganie zaleceń sanitarnych dotyczących zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych.